Dovalil: Když nejste produktivní v lize, těžko můžete být v reprezentaci

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Čeští reprezentanti do 21 let prohráli v rámci turnaje International Challenge Trophy ve vršovickém Ďolíčku s výběrem italské třetí ligy Lega Pro 0:1. Svěřenci kouče Jakuba Dovalila sice měli herní převahu, ale ta se ukázala být k ničemu.

Dovalil: Když nejste produktivní v lize, těžko můžete být v reprezentaci
Autorem jediné trefy utkání byl k nevelké radosti přítomných 1838 fanoušků po rohovém kopu odchovanec Ac Milán Ganz, jenž už má na svém kontě také start v Lize mistrů.

"Každý máme jednoho hráče. Já tam svého zablokoval, ale za mnou vyplaval jiný úplně volný, kterého někdo neuhlídal.Je to škoda, celý zápas jsme měli falešnou převahu, ale vše to bylo jen po vápno. Měli jsme jedinou střelu na branku a s tím nemůžeme vyhrát. Pak rozhodla jedna standardka," smutnil kapitán Jakub Brabec, jenž byl citován webem idnes.cz.

"Takové utkání bychom ale měli zvládnout. Je to asi podobný výsledek, jako když ligové mužstvo v poháru vypadne s týmem z nižší soutěže," sypal si na stránkách idnes.cz popel na hlavu Jakub Dovalil, jenž zmínil, že za normálních okolností by mohl použít také áčkové reprezentanty Krejčího, Kadeřábka či Vydru: "Byli jsme více na míči, ale dlouhodobě se trápíme ve finální fázi. Děláme, co můžeme, ale nějací hráči jsou posunutí do reprezentačního áčka, a to zaslouženě. Určitě nemáme špatné hráče, ale souvisí to se statistikou v lize, kde také nejsou hráči produktivní. Když to není v lize, těžko to může být v reprezentaci," krčil rameny trenér, jehož názor přinesl portál fotbal.idnes.cz.

V základní sestavě domácího souboru nechyběli například Kalas z Kolína, Brabec a Přikryl ze Sparty či liberecký Hadaščok. V průběhu hry dostali šanci také Petrák, Skalák, Zmrhal, Krmenčík či Trávník, ovšem ani oni si s italskou defenzívou neporadili.

Pro mužstvo trenéra Jakuba Dovalila, které už se řadu měsíců připravuje na domácí Euro 2015, to byla čtvrtá porážka z posledních pěti zápasů.

International Challenge Trophy:

Česko "21" - Itálie "21" 0:1 (0:0)
Gól: 76. Ganz. Rozhodčí: Mogensen (Dánsko). Diváci: 1838.

Sestava ČR: Hrubeš - Coufal, Kalas, Brabec, Matěj Hanousek - Sýkora (46. Trávník), Malík (78. Petrák), Houska, Přikryl (46. Skalák) - Plšek (46. Zmrhal) - Hadaščok (64. Krmenčík). Trenér: Dovalil.

[img id="42704"]