14 hvězd Premier League, které nikdy nevyhrály anglický titul

Ve svých klubech podávali nadstandardní výkony, za které je fanoušci milovali. Pomáhali i v národních dresech, kde mnohdy byli nebo jsou významnou oporou. Mohou se pochlubit skvělými zážitky a výhrami, přesto však v Premier League nikdy nedosáhli na tu nejvytouženější metu – vyhrát anglický ligový titul. Podívejme se na 14 hvězdných hráčů, kteří by si to zasloužili, zatímco osud byl vždy proti.

14 hvězd Premier League, které nikdy nevyhrály anglický titul
11 hráčských legend, které se neměly fušovat trenérům do řemesla

14. Jamie Carragher


Hvězda Liverpoolu, která celou svou kariéru strávila na Anfield se může pochlubit skvělou prací v obraně. Carragher patřil k nejlepším obráncům tehdejší doby, přesto nikdy nedokázal získat ligový titul.

13. Ledley King


Vysoce kvalitní centrální obránce, který barvy Spurs hájil od roku 1998 do 2012. Po zásluze byl vyhodnocen jako nejlepší hráč všech dob tohoto londýnského klubu. Přestože Tottenham patří k velmi silným anglickým celkům, nikdy se mu nepodařilo pozvednout nad hlavu titul.

12. Juan Mata


Šestadvacetiletý Španěl patří v posledních letech k nejlepším záložníkům v Anglii, přesto se mu ligový titul vyhýbá obloukem. Nedočkal se ho ani v Chelsea, ani v Manchesteru United.

[break]Kým se musí Hazard inspirovat, aby byl nejlepším na světě?

11. Brad Friedel


Skvělý brankář, který celou svou kariéru čekal, že si ho všimne nějaký věhlasný velkoklub. Bohužel se tak nestalo, a tak se musel tento Američan smířit s působením v Blackburnu, Aston Ville nebo Tottenhamu. I jemu trofej souzena nebyla.

10. Shay Given


Další z bravurních brankářů Premier League, který se titulu nikdy nedočkal. Irský reprezentant působil v Newcastlu United a Aston Ville, nikdy mu však štěstí v tomto ohledu nepřálo. V národním týmu zaznamenal více jak 100 zápasů.

9. Xabi Alonso


Špičkový Španělský záložník prošel již řadou velkoklubů. V Realu Madrid se mu velice dařilo, nyní v dresu Bayernu Mnichov k tomu má také nakročeno. Ale Premier League pro něj byla nejspíše zakletá, neboť během svého pětiletého působení na titul nedosáhl. Úspěchy slavil i v reprezentaci, koncem srpna však oznámil odchod z mezinárodního fotbalu.

[break]Nejkvalitnější XI anglické ligy bez pěti nejmocnějších klubů

8. Robbie Keane


Skvělý irský reprezentační útočník prošel hned několik anglickými celky, ale nikdy nedostal šanci na zisk titulu. Okusil si zahrát za Coverntry City, Leeds United, Liverpool, Tottenham či West Ham. Za národní tým zaznamenal celkem 65 branek, což ho pasuje na krále střelců tamního reprezentace.

7. Robbie Fowler


Velká ikona Liverpoolu, který však byl ve svém nejplodnějším období v dresu Reds nespokojen, a tak bloudil Anglií a hledal. Stejně nakonec nenašel a Anfield se vrátil. Mezitím prošel Leedsem, Manchesterem City či Blackburnem. Fowler je další legendou, která se titulu nedočkala.

6. Matt Le Tissier


Šestnáct dlouhých let strávil anglický záložník v dresu Southamptonu, nikdy se však neradoval ze zisku titulu. V národním týmu zaznamenal jen osm startů a je právem považován za velmi nedoceněného hráče.

[break]Permanentka na Arsenal? Dvacetkrát dražší než na Bayern či Barcu!

5. Cesc Fábregas


Je možné, že na tohoto španělského reprezentačního záložníka se usměje štěstí letos v dresu Blues, neboť Chelsea vstoupila do nového ročníku Premier League fantasticky. Osm sezon však Cesc strávil u městského rivala Arsenalu, který poslední ligový titul získal těsně před jeho příchodem v sezóně 2003/04.

4. Gianfranco Zola


Jeden z nejzajímavějších útočníků, které měla anglická Premier League tu čest hostit ve své soutěži, byl bezesporu italský kanonýr Gianfranco Zola. Bohužel měl smůlu, že se těsně minul s érou Romana Abramoviče a nové éry Chelsea a nedokázal na Stamford Bridge získat titul.

3. Gareth Bale


Hvězdný velšský reprezentační záložník nedosáhl při svém působení v Tottenhamu na nejvyšší bod. Měl na to dlouhých šest sezón, před tím byl ještě dva roky v Southamptonu. Své štěstí nyní zkouší ve Španělsku v dresu Realu Madrid a velkou cenou útěchy by pro něj bylo, kdyby se se svou zemí probojoval na ME 2016 ve Francii.

2. Luis Suárez


Tento uruguayský trhač k tomu měl opravdu blízoučko, neboť v posledním ročníku Premier League se stal králem střelců této ligy a dlouhou dobu Reds usilovali o primát v Anglii. Bohužel se nezadařilo a jeho schopnosti uplatila Barcelona.

[break]Barca, Real, BVB či United? Koho 15letý supertalent zvolí?

1. Steven Gerrard


Suárezův bývalý kolega z Liverpoolu, je osobností, která by si titul zasloužila nejvíce. Bývalý kapitán Anglie je jeden z nejlepších hráčů historie této ligy, kterému se nedostalo toho štěstí, aby okusil, jak chutná zisk ligové trofeje. Osud byl prostě proti, přestože talent mu nadělen byl a vůle a chuti nepostrádal.

Jak bude vypadat hvězdná sestava City po zimních nákupech?