Slávista Balaj: Museli jsme jako Albánci reagovat

Asi jste tu fotku viděli. Slávistický útočník Bekim Balaj byl v rámci kvalifikačního duelu na srbské půdě napaden rozzuřeným fanouškem domácího výběru, který na něj přiběhl se židlí. "Nic to nebylo. Zvedl jsem v tu chvíli ruce a naštěstí jsem nedostal úder do hlavy," přiznal na stránkách synotliga.cz někdejší ofenzivní hráč Sparty, jenž v září dokázal popravit Portugalsko. Co všechno o mezinárodním incidentu až skandálu, který vyvrcholil potyčkou mezi hráči a fanoušky, řekl dále?

Slávista Balaj: Museli jsme jako Albánci reagovat

O nenávistné atmosféře v Bělehradu...


"Přijeli jsme do Srbska s maximální koncentrací, abychom vyhráli a udělali naše fanoušky hrdými. Tlak byl obrovský od chvíle, kdy jsme vstoupili na stadion. Slyšeli jsme nekonečné skandování "Smrt Albáncům". Nejsme zvyklí hrát v takové atmosféře, ale po pár minutách nám to dodalo ještě větší sílu."

O tom, že nečekal, že by vlajka "Velké Albánie" mohla způsobit předčasný konec a hromadnou rvačku...


"Ve chvíli, kdy se objevila vlajka, jsem myslel, že ji rozhodčí odnese pryč a hra bude normálně pokračovat. Ale když jsme viděli hněv fanoušků a to, že se domácí hráči nezachovali dobře, museli jsme jako Albánci reagovat."

O tom, že museli Albánci kvůli bezpečnosti málem nocovat v útrobách stadionu...


"Byli jsme mnoho hodin v kabině kvůli bezpečnostním opatřením. Fanoušci totiž čekali u východu ze stadionu a v jeho okolí. Dokonce nás prohledávala policie, protože měli podezření, že se na akci s helikoptérou mohli podílet hráči nebo někdo z realizačního týmu."

11 legend, které se neměly fušovat trenérům do řemesla