Ti s raketovým pohonem: Nejrychlejší hráči Premier League

Ti s raketovým pohonem: Nejrychlejší hráči Premier League

Rychlost je v moderním pojetí fotbalu jednou z nejdůležitějších dovedností. Bez dostatečné rychlosti je těžší překonat soupeřovu obranu. Rychlost se uplatňuje i při bránění ofenzivních akcí soupeře. Prostě a jednoduše se bez ní prakticky neobejdete. V našem článku najdete seznam nejrychlejších hráčů v probíhajícím ročníku Premier League. Najdete mezi nimi svého oblíbeného hráče?

Pět slavných nejdéle působících Italů v Premier League

Theo Walcott (Arsenal)

Rychlé sprinty za soupeřovu obranu jsme v podání hráče Arsenalu dlouho neviděli. Příčinou je dlouhodobé zranění anglického křídelníka/útočníka. Walcott tak přišel i o světový šampionát v Brazílii. Na Emirates se z něj stal téměř zapomenutý muž. Po svém uzdravení, které se rychle blíží, má Arsenu Wengerovi co nabídnout. To víme všichni.

Aaron Lennon (Tottenham)

Rychlík Spurs doplácí na dobře fungující trio Lamela-Chadli-Eriksen a do hry se často nedostává. Anglický křídelník má na kontě 26 reprezentačních startů za svoji zemi. 27letý záložník možná při nejbližší příležitosti bude hledat nové angažmá. Nový zaměstnavatel by jeho mimořádnou rychlost mohl velice rád využít.

[break]
6 skvělých hráčů, kteří neměli zájem okusit chuť velkoklubu

Antonio Valencia (Manchester United)

Louis Van Gaal se na začátku svého angažmá na OldTrafford rozhodl nasazovat krajní obránce na pozice krajních záložníků, což si vysloužilo mnoho kritiky. Valenciase rozhodně nezlobil. Pro něj to byla jedna z posledních šancí, jak oživit svoji kariéru v United. Ekvádorský reprezentant může hrát jako pravý bek či záložník. Svojí rychlostí dokáže vytvořit šance pro své spoluhráče.

Ángel Di María (Manchester United)

Nová posila United se hned od svého začátku výrazně zapsala do paměti fanoušků. Jeho vstup do sezóny je opravdu impozantní. Di María je velmi rychlým hráčem. Rychlost však není jeho jedinou devízou. Argentinec je komplexním fotbalistou a rychlost je jedna z mnoha jeho skvělých dovedností.

[break]
Kteří ex-hráči United pokořili hranici 100 reprezentačních startů?

Gabriel Agbonlahor (Aston Villa)

Rodák z Birminghamu debutoval v anglické lize v roce 2005. Od té doby trápí svojí rychlostí každou soupeřovu obranu. Jeho reprezentační kariéra prozatím skončila v roce 2009. Přesto jsou jeho dovednosti v Premier League velmi známé. Žádný obránce si nemůže dovolit mu poskytnout sebemenší prostor. Mohlo by se mu to krutě vymstít.

Eden Hazard (Chelsea)

Výjimečný Belgičan je důležitým článkem kádru Blues. Má mnoho kvalit, které obdivují fanoušci na celém světě. Rychlostní předpoklady má veliké, přesto se o nich moc nehovoří. To však neznamená, že by Hazard nebyl rychlostním typem fotbalisty. Rychlost je katalyzátorem jeho kreativních kvalit.

[break]
11 legend, které se neměly fušovat trenérům do řemesla

Lazar Markovič (Liverpool)

Talentovaný Srb svoji kariéru na Ostrovech ještě pořádně nerozjel. Stále si po svém přestupu z Benfiky zvyká na nové prostředí. 20letý hráč rychlost rozhodně nepostrádá, což jeho fanoušci bezesporu vědí. Fanoušci Reds musejí být trpěliví. Jeho čas na AnfieldRoad ještě přijde.

Jesus Navas (Manchester City)

Nejrychlejší hráč kádru Citizens. Španělský záložník je nebezpečným jezdcem na pravé straně, kde terorizuje soupeřovi obránce. Ve španělské reprezentaci je opomíjeným hráčem, ale Manuel Pellegrini na něj nedá dopustit. Zejména ve venkovních zápasech je velmi užitečným hráčem, který nutí soupeřovu obranu být pořád v permanenci.

[break]
Kým se musí Hazard inspirovat, aby byl nejlepším na světě?

Kyle Walker (Tottenham)

Hráč Spurs, jenž je momentálně na marodce. Na svém kontě má i deset mezistátních utkání v dresu Albionu. Po své úspěšné rekonvalescenci bude bojovat o základní sestavu Spurs a národního týmu. Pravý bek má jednu neoddiskutovatelnou přednost a tou je rychlost.

Raheem Sterling (Liverpool)

Sterling je produktem úspěšné liverpoolské sezóny 2013/2014. Jeho forma mu vynesla pravidelné místo v základní sestavě Anglie. Učarovalzejména v zápase mistrovství světa proti Itálii. 19letý talent kombinuje svojí rychlost s kvalitní rozehrávkou, čímž dělá problémy soupeřům jak na klubové úrovni, tak i na té mezinárodní.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.