Které kluby by mohly získat na přestup Wayna Rooneyho?

Které kluby by mohly získat na přestup Wayna Rooneyho?

Wayne Rooney se po svém příchodu na Old Trafford v roce 2004 stal místním maskotem. Za klub skóroval v 219 případech a do vyrovnání rekordu Sira Bobby Charltona mu chybí pouze 30 přesných zásahů. Přesto by jeho odchod z United nemusel být tak šokující. Dle britského Daily Mail chtěl Rooney klub za vlády Fergusona dvakrát opustit. V kádru Manchesteru momentálně působí mnoho ofenzivních hvězd a Rooneyho pozice může být oslabena. Nabízíme Vám pět možných destinací, kam by mohl anglický útočník případně přestoupit.

Největší očekávané transfery nadcházejícího přestupového období

Real Madrid

Spekulace o návratu Ronalda na Old Trafford každým rokem nabývají na intenzitě. Pokud by Ronaldo opustil Real, proč by nemohl Rooney opustit United? Ronaldův návrat by pro něj znamenal další velkou konkurenci. Navíc by Portugalec požadoval vysoký plat. Řešením by byl prodej kapitána do Realu Madrid. Přestupová politika madridského klubu se postupně začíná podobat projektu Galacticos a Rooney by do tohoto konceptu parádně zapadl.

Pravděpodobnost: Střední

[break]
6 skvělých hráčů, kteří neměli zájem okusit chuť velkoklubu

Chelsea

Pokud by se Rooney rozhodl zůstav v rodné zemi, nabízí se jeden nejpravděpodobnější zájemce a tím je londýnská Chelsea. Chelsea údajně na hráče učinila během minulého léta dvě nabídky, které byly odmítnuty, tvrdí Telegraph. Přestože Blues přivedli Costu a Remyho, stále je tu potenciál pro zlepšení. Drogba stárne a brzo mu bude 37 let a José Mourinho bude muset shánět nového útočníka. United by pravděpodobně velice neradi posílili svého přímého rivala v boji o titul. Příklad přestupu Juana Maty z Chelsea do United však napovídá, že i tato možnost je reálná.

Pravděpodobnost: Velká

[break]
Guardiola ve své nové knize: Nenávidím Tiki-taku

PSG

Další klub, který byl během minulého léta spojován s kapitánem Manchesteru. Laurent Blanc však prohlásil, že o hráče zájem nikdy neměli, protože mají dost talentovaných ofenzivních hráčů. Pokud by byl Rooney k dispozici, velice těžko si lze připustit, že by Pařížané neprojevili zájem. Útočné trio PSG Ibrahimovič-Cavani-Lavezzi by mohlo být velkou konkurencí. Zlatanovi však bude 33 let a Lavezzimu táhne na 30. Rooney by tak mohl představovat volbu do budoucna. Majitelé PSG mají s klubem velké ambice. Proč by nemohli přivést Rooneyho?

Pravděpodobnost: Střední

[break]
Ti s raketovým pohonem: Nejrychlejší hráči Premier League

Liverpool

Byl by to jeden z nejvíce překvapivých přestupů v historii Premier League. Musíme však uznat, že by bývalý hráč Evertonu do týmu Reds perfektně zapadl. Liverpoolu chybí po odchodu Suáreze góly. Příchod Balotelliho prozatím nic nevyřešil. Klub z Anfield Road nemá s drahými přestupy problém. Přestup Rooneyho by byl však klubovým rekordem. Pro něj samotného by to znamenalo návrat do rodného města. Fanoušci Evertonu by mu to ale nikdy neodpustili.

Pravděpodobnost: Nízká

[break]
Pět slavných nejdéle působících Italů v Premier League

Miami (MLS)

Miami bude hrát severoamerickou Major League Soccer až v roce 2017. Nebylo by překvapivé, kdyby se Rooney přesunul právě do tohoto klubu. Jedním z majitelů je slavný David Beckham, který s ním hrál na mezinárodní úrovni a mohl by ho přemluvit. Rooney v minulosti přiznal, že MLS má velký potenciál se stát jednou z nejlepších lig na světě. Tak proč se toho neúčastnit přímo?

Pravděpodobnost: Střední

Koeman odmítá volání nizozemského lidu. Proč?

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.