Tři důvody, proč by Chelsea neměla kupovat Samiho Khediru

Během reprezentační pauzy jsme svědky mnoha přestupových spekulací. Mnohdy se jedná pouze o výplň okurkového období. Některé fámy si snad sportovní novináři doslova vycucali z prstu. Ovšem najdeme i spekulace, které jsou založeny na pravdivých základech. Dle nejnovějších zpráv o Khediru nejvíce bojují Arsenal a Chelsea. V případě Arsenalu jde o logickou věc. Ale Chelsea? V tomto případě se spíše jedná o výplň okurkové sezónu. Khedira do Chelsea? Ne, a tady jsou důvodu.

Tři důvody, proč by Chelsea neměla kupovat Samiho Khediru
5 volných hráčů, které by měl Liverpool v lednu podepsat

Ramires má větší kvalitu

Zapomínáme na Ramirese. Není automatickou volbou číslo jedna pro základní sestavu José Mourinha, což není v tak silném kádru žádná ostuda. Pokud ale Brazilec nastoupí, dá do zápasu vše a na hřišti nechá svoji duši. Sice často dostává žluté karty, ale v defenzivní činnosti je lepší než Khedira. Dokonce i střílí více gólů. Oba hráči jsou i stejně staří. Jaký důvod by měl příchod hráče, který klubu nemůže nabídnout více než jeho současní hráči?

[break]
11 nejžádanějších talentů současného fotbalu

Paul Pogba bude (je) lepším hráčem

Je zcela nereálné, aby Blues přivedli zároveň Paula Pogbu a Samiho Khediru. Duo by klub přišlo na částku okolo 50-60 milionů euro plus 200 tisíc liber na výplatách každý týden. Chelsea už není klubem, který by chtěl utrácet přemrštěné částky. Přeorientovali se na více udržitelný finanční model. Z klubu odešli drazí Lampard a Cole. Pogba má pouze 21 let a má větší potenciál pro budoucí zhodnocení. Větší smysl si dával příchod záložníka Staré dámy.

[break]
Které obránce by měl Arsenal přivést, pokud chce myslet na titul?

A co třeba Lewis Baker a jemu podobní?

Chelsea by měla začít více sázet na svoje vlastní mladé talentované hráče. Mezi ně se řadí zejména Lewis Barker, Solanke či Izzy Brown. Mourinho dokonce přiznal, že bude považovat za osobní neúspěch, pokud se tito hráči nedokáží prosadit. Baker by mohl být perfektním řešením. Mládežnický reprezentant Anglie už trénuje s prvním týmem. Matič k sobě potřebuje hráče, který je schopný zrychlit hru a to Baker splňuje. Proč kupovat Khediru?

Přestupové bomby v lednu? Díl druhý