Nejnebezpečnější fanouškovské tábory v prostředí anglického fotbalu

Anglický fotbal má dlouhou historii spojenou s nebezpečnými fanoušky. Některé výtržnosti se dokonce usadily v lidovém folkloru. Vznikaly knihy a točily se filmy. Je velice těžké určit, který tým má nejobávanější fanoušky. Z dat pro ročník 2013/2014 vyplývá, že byste si měly rozmyslet výlet do Sunderlandu, Bristolu či dokonce i Manchesteru.

Nejnebezpečnější fanouškovské tábory v prostředí anglického fotbalu
Nejlepší odchovanci Arsenalu, kteří kdy nastupovali pod Wengerem

5. Nottingham Forrest

S 69 zadrženými, z nichž 16 bylo zatčeno pro násilné chování, se Nottingham umisťuje na pátém místě našeho žebříčku. Průměrná domácí návštěva činí 25 297 diváků. Zadržení fanoušci tak činí pouhých 0,27 %. Fotbalové násilí se neorientuje pouze na prostředí stadionu. V minulosti bylo zadrženo 15 členů tvrdého jádra Nottinghamu a Doncasteru, kteří si své účty vyřizovali na vlakové zastávce. Další bitka se odehrála s fanoušky Derby County. Jednalo se o hospodskou rvačku mezi 30 rowdies.

[break]
Které obránce by měl Arsenal přivést, pokud chce myslet na titul?

4. Port Vale

Méně známý klub z třetí anglické ligy. Policie zadržela minulou sezónu 53 fanoušků tohoto klubu. Ti tvoří 0,97 % domácí průměrné návštěvy. Téměř každý stý fanoušek představuje nebezpečí. Ve Vale Parku jste svědky častých násilných potyček, vniknutí na hřiště či alkoholického chování. V novinách se objevil případ fanouška, který byl těžce pokousán policejním psem. Incidentu předcházela rvačka s fanoušku konkurenčního Wolverhamptonu.

[break]
Nejkvalitnější hráči brazilské ligy, kteří to dotáhnou do reprezentace

3. Sunderland

Dalším z nebezpečných míst je Stadium of Light patřící Sunderlandu. Ke klubu se hlásilo celkem 62 zadržených. To není moc velké číslo, když přihlédneme k průměrné návštěvnosti 41 089 diváků. Jedná se spíše o povahu výtržností a mladý věk delikventů. Ti se dokonce svými činy chlubili na sociálních sítích a záznam svého řádění vystavili na YouTube.

[break]
11 nejžádanějších talentů současného fotbalu

2. Manchester United

Old Trafford není pod odchodu Alexe Fergusona tím nejšťastnějším místem na světě. Dalším problémem je chuligánství, které zde rozhodně vymýceno není. Fanoušci United drží smutný rekord 112 zadržených. Mezi přečiny patří například bitky všeho druhu a obcházení turniketů při vyprodaných zápasech. Manchester se stal cílem násilných choutek fanoušků celé Anglie. Problémy rovněž způsobují příznivci QPR, Birminhamu či Walsall.

[break]
Přestupové bomby v lednu? Díl první

1. Bristol Rovers

Nejnebezpečnější fanoušci podporují Bristol Rovers. Nejhorší incident se odehrál v roce 2013, když Rovers poprvé po 94 letech sestoupili do čtvrté ligy. Domácí fanoušci obsadili hrací plochu a pokračovali násilnými protesty. Tímto činem zostudili své město. Jeden ze zasahujících policistů byl shozen z koně a nyní trpí psychickou poruchou. Myslel si totiž, že bude rozzlobeným davem zlynčován. Memorial Stadium je nejnebezpečnější místo v anglickém fotbale.

Přestupové bomby v lednu? Díl druhý