7 hráčů La Ligy, na které si brousí zuby Manchester United

Září v Manchesteru United napovědělo, že se na Old Trafford chystají další nákupy, které by měly kapitál odvát na Pyrenejský poloostrov, neboť pro Louise van Gaala se jeví jako lákavý artikl právě hráči ze Španělské La ligy. Kam jinam by svůj zrak nizozemský stratég směřoval, nežli do Realu Madrid a Barcelony.

7 hráčů La Ligy, na které si brousí zuby Manchester United
TOP 8 odchovanců Baníku Ostrava v novodobé éře

7. Jordi Alba (Barcelona)


Pětadvacetiletý španělský reprezentant přitahuje pozornost nejen Rudých ďáblů, ale i dalších špičkových klubů v Evropě. Šikovný levý obránce působí u Katalánců již třetím rokem, předtím oblíkal dres Valencie. Očekává se, že by do Barcelony v lednovém přestupním okně mohlo připlout 25 milionů liber.

6. Pedro (Barcelona)


Španělské reprezentační křídlo strávilo celou svou dosavadní kariéru v Barceloně. Obounohý Pedro je britskými médii spojován se třemi kluby Premiér League, které by na něj mohly v zimě zaútočit. Mezi nimi figuruje i Manchester United.

[break]
Premier League: Jedenáctka složená z nejhorších přestupů tohoto léta

5. Dani Alves (Barcelona)


Krajní obránce španělské Barcelony je prý již jednou nohou na Old Trafford. V létě zkušenému Brazilci končí na Nou Campu smlouva a bude moci odejít jako volný hráč. O jeho služby projevují dlouhodobě zájem i Chelsea, Arsenal či Manchester City. Jenže Alves to má prý již jasné a s United už podepsal předběžnou smlouvu.

4. Miranda (Atlético Madrid)


Tento třicetiletý Brazilec patří ke stěžejním pilířům aktuálního vítěze La Ligy. Miranda je obránce, kterého by ve svých řadách uvítal nejeden evropský veloklub a výjimkou není ani Manchester United. Rudí ďáblové potřebují výrazně posílit svou obranu, aby mohli usilovat o příčky zajištující jim pohárovou Evropu a právě Miranda se jevím jako jedinečný kandidát na tento úkol.

[break]
Buďte v obraze: Souhrn nejaktuálnějších přestupových spekulací

3. Sami Khedira (Real Madrid)


Defenzivní záložník německé reprezentace patří k oporám nejen ve své zemi, ale i k vyhledávanému jménu mezi evropskými kluby. V létě o něj jevil zájem londýnský Arsenal, ale jeho platové nároky byly proti srsti kouče Wengera. Britskými médii se proslýchá, že United se nebojí velkých výdajů a jeví se jako hlavní adepti na jeho zisk.

2. Gareth Bale (Real Madrid)


Tottenham před dvěma lety už tohoto velšského kanonýra neudržel a propustil ho na Santiago Bernabéu za 91 milionů eur. Přestože se nejeví jeho odchod ze Španělska jako reálný, United si na něj brousí zuby. Vyslyší velkému otazníku nebo dá raději přednost již zaběhlé jistotě v Realu? Svůj zrak také směřuje ke kvalifikaci o Euro 2016, kde si zatím Wales získal ve třech zápasech 7 bodů.

1. Cristiano Ronaldo (Real Madrid)


Rodák z Madeiry strávil na Old Trafford šest let a pod Sirem Alexem Fergusonem dosáhl na tři tituly v Premier League. Ne, že by se v Realu dařilo nějak špatně, ale portugalský kanonýr se vyslovil, že by se rád do United ještě navrátil a toho se hned chytla média a jeho jméno začala spojovat s návratem na ostrovy. Je zcela jasné, že Rudí ďáblové by si v případě tohoto nákupu šáhli velmi hluboce do kapsy.

11 nejžádanějších talentů současného fotbalu