Bičík: Slovan? Sparta je zázemím, stadionem a podobně jinde

Sparťanský brankář David Bičík je ve svém současném mužstvu zřejmě největší expert na Slovan Bratislava. V dresu čtvrtečního soupeře letenského celku totiž strávil v minulosti dva soutěžní ročníky...

Bičík: Slovan? Sparta je zázemím, stadionem a podobně jinde
Zatímco Sparta vyhrála regulérně, Plzeň tlačili sudí! Ti pomáhali i Peltovu Jablonci na Slavii

"Přišel jsem tam na začátku sezony, když už měli dvě kola odehraná. Než se všechno podepsalo, chvilku jsem čekal, ale od šestého kola jsem už pak chytal všechno. A první rok byl fantastický, získali jsme slovenský titul. Pak jsem se sice zranil, přišel nový majitel a já přestal chytat, ale na Slovan a Bratislavu vzpomínám velmi rád. Přiznám se, že jsem teď nějaké dva roky s nikým v kontaktu nebyl. Psal jsem si s Braňem Obžerou, který byl v Liberci, mluvil jsem i s Erikem Grendelem. Znám asi už jen tři, čtyři hráče, jinak už je ten kádr hodně obměněný," prozradil v rozhovoru pro web sparta.cz bývalý gólman Liberce se zkušenostmi z turecké nejvyšší soutěže.

Současný tým trenéra Jozefa chovance má na Slovensku podobnou pozici jako Sparta u nás, ale obhájce českého titulu je podle Bičíka dále. V čem? "Slovensko je rozdělené na ty, co Slovanu fandí a na ty, co ho nemají rádi. Ale jinak se to se Spartou úplně srovnávat nedá, my jsme zázemím, stadionem a podobně někde jinde," pokračoval stránkami sparta.cz citovaný český reprezentant.

Sparta se nepředstaví na Tehelném poli, nýbrž na Pasienkách: "Slovan má samozřejmě nejvíc fanoušků na Slovensku, jezdili s námi v dobrých počtech i na venkovní zápasy. Podporovali, ale když se nedařilo, uměli být i dost ostří. Chodilo by jich víc, kdyby měli pořádný stadion. Zažil jsem poslední rok na Tehelném poli a je to trochu smutné, že takový klub nemá svůj stadion. Jak říkám – kdyby ho měli, chodilo by daleko víc lidí. Teď si to spousta z nich rozmyslí, když musí na Pasienky, nechtějí tam jezdit. Přirovnal bych to asi ke strahovskému stadionu. Místní však umějí být bouřliví. Ale pravda je, že jsem tam nikdy nehrál v pozici soupeře, takže to vlastně nedokážu tak úplně posoudit. Asi nás tam s láskou nepřivítají, ale nemyslím si, že by se mělo něco stát," zakončil na klubovém kanálu svěřenec Vítězslava Lavičky, jenž v létě vyhrál souboj o pozici jedničky s Markem Štěchem.

Slovan se třese na Spartu: Musíme se na ni vybouřit