Vrba: Hráči jsou v české lize spokojeni a nemají důvod odcházet

Nejbližší soupeř české reprezentace Island? Pavel Vrba ho viděl již v přípravě v Rakousku a severský tým ho zaujal herní disciplínou a organizací hry.

Vrba: Hráči jsou v české lize spokojeni a nemají důvod odcházet
Známe důvody, proč si Torres za Chelsea už nikdy nezahraje

"Jejich sestava je dobře poskládaná z hráčů působících v zahraničních klubech, přičemž má ve svém středu výrazné individuality. Třeba nejlepšího střelce Sigthórssona hrajícího v Ajaxu... K tomu herní disciplína, perfektní organizace a k tomu všemu fakt, že nejde o jev krátkodobý, ale o dlouhodobou kvalitu plynoucí z předchozích startů islandské jedenadvacítky na šampionátu této věkové kategorie, či třeba účasti áčka v baráži o světový šampionát v Brazílii," uvedl explzeňský stratég v rozhovoru pro sport.cz.

V listopadu to v Doosan aréně bude skutečně zajímá konfrontace: "Nikdo nepočítal s tím, že střetnutí s Islandem bude tak zajímavé, jak se jeví nyní. Kdo v něm uhraje tři body, udělá velký krok k postupu. S dvanácti body na kontě by už byla šance na postup velká. Ale stejně budeme muset uhrát minimálně dalších devět deset bodů, abychom měli jistotu. Jedenaadvacet by jich mělo postačovat. Zatím jich máme devět, ale věřím, že v dalším střetnutí s Islandem můžeme nějaké přidat. I proto, že se hraje v Plzni a tamní diváci budou naším dvanáctým hráčem," pokračoval serverem sport.cz citovaný Vrba, přiznal, že se proti Turecku a Kazachstánu objevily i věci, které nebyly košér a nad nimiž se musí hráči národního mužstva zamyslet.

Podle Vrby už není pro vybrané borce motivací vysloužit si dobré zahraniční angažmá, nýbrž úspěch samotné reprezentace: "Nemyslím, že by současným hráčům šlo o to, aby se zviditelnili a následně se prodali. V české lize jsou spokojeni a nemají důvod odcházet do ciziny, jako tomu bývalo před dvaceti lety," ukončil širokou veřejností oblíbený nástupce Michala Bílka, jehož názor přinesly stránky sport.cz.

Kluby, které si postavení mezi elitou neužily více než sezónu