Rakitič: Není ještě čas mluvit o titulu, ale zápas to bude velmi emotivní

Rakitič: Není ještě čas mluvit o titulu, ale zápas to bude velmi emotivní

Chorvatský reprezentační záložník Ivan Rakitič stejně jako další dychtivě očekává El Clasico. Hráč Barcelony věří, že by mohl znovu uspět a Real porazit. Prvně získal skalp ještě v dresu Sevilly, ze které v červnu tohoto roku přešel na Camp Nou.

Nejpřeceňovanější jedenáctka světa

„Vím, že zápasy mezi Barcelonou a Realem Madrid jsou vždy emotivnější než ostatní. Je to zcela odlišné od zbytku ligy. Měl jsem to štěstí už jednou Madrid porazit, když jsem hrál ještě za Sevillu a v Barceloně bych na to chtěl navázat,“ prozradil chorvatský reprezentant.

Sám si je ale vědom, že tento zápas ještě nerozhodne o vládci La Ligy. „Není předmětné se nyní bavit o titulu. Je ještě moc brzy. Žádný zápas ve Španělsku není jednoduchý. Musíme tvrdě bojovat a nikdy nepolevit,“ poukazuje na náročnost tamní soutěže. „Je těžké posoudit, zda máme lepší formu. To zjistíme třeba za tři nebo čtyři měsíce s ohledem na výsledky a tabulku,“ zdržuje se spekulací.

Jeho spoluhráč Luis Suárez si odbyde na Santiago Bernabeu debut po skončení trestu za kousnutí italského obránce na MS v Brazílii. A Rakitič věří, že jeho přítomnost na hřišti bude hned znát v pozitivním slova smyslu. „Luis je hráč, který nám může hodně nabídnout. Těším se ho vidět v akci. Trénujeme spolu každý den a já věřím, že bude velkou zbraní již v tomto zápase,“ dodává o uruguayském reprezentantovi.

Devět českých hráčů, kteří si zahráli španělskou Primera División

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.