Chelsea zakončila rok 2005 vítězstvím

Angličtí šampioni z Chelsea zakončili rok vítězstvím 2:0 nad Birminghamem, po němž mají v čele tabulky už čtrnáctibodový náskok. Druhý Manchester United může z jejich vedení ukrojit v pozdějším utkání s Boltonem.

K osmému ligovému vítězství Chelsea za sebou přispěl i gólman Petr Čech, který pojedenácté v tomto ročníku udržel čisté konto. Svěřenci Josého Mourinha rozhodli zápas už v prvním poločase, kdy skórovali Argentinec Hernán Crespo a Nizozemec Arjen Robben. V týmu Birminghamu chyběl český záložník Jiří Jarošík, který proti svému bývalému klubu nemohl nastoupit.

Body neztratil ani třetí Liverpool, který zaznamenal už desáté ligové vítězství za sebou. Proti West Bromwichi je šampionům Ligy mistrů zajistil v 52. minutě útočník Peter Crouch.

Baroš zaváhal v jasné šanci, Aston Villa remizovala s Arsenalem

Bezbrankovou remízou skončil silvestrovský zápas Aston Villy a Arsenalu. Největší šanci domácích měl v 53. minutě český útočník Milan Baroš, který šel sám na gólmana Jense Lehmanna, ale svou střelu z pokutového území namířil nad branku. Vzápětí mohli hráči Aston Villy litovat, pokus švédského záložníka Fredrika Ljungberga však skončil na břevně.

Na neproměňování šancí doplatil West Ham, který podlehl Charltonu 0:2. V obraně hostů scházel Tomáš Řepka, jenž má potíže se stehenním svalem.

V boji o Ligu mistrů se dál drží Tottenham, který zdolal 2:0 Newcastle. Cestu za výhrou odstartoval na konci prvního poločasu finský útočník Teemu Tainio, jenž dal svůj první gól po letním příchodu z Auxerre. Vítězství pak pojistil Egypťan Mido. Newcastlu se navíc zranil útočník Michael Owen, který musel v poločase vystřídat. Vyšetření prokázalo zlomeninu záprstní kůstky na malíčku a útočník si nezahraje až tři měsíce.

Výsledky 20. kola:
Aston Villa - Arsenal 0:0
Charlton - West Ham 2:0 (21. Bartlett, 63. Bent)
Chelsea - Birmingham 2:0 (25. Crespo, 43. Robben)
Tottenham - Newcastle 2:0 (43. Tainio, 66. Mido)
Liverpool - West Bromwich 1:0 (52. Crouch)
Manchester United - Bolton 4:1 (68. a 90. Ronaldo, 8. vlastní N'Gotty, 44. Saha - 33. Speed)
Middlesbrough - Manchester City 0:0
Portsmouth - Fulham 1:0 (44. O'Neil)
Sunderland - Everton 0:1 (90+3. Cahill)
Wigan - Blackburn 0:3 (15. Pedersen, 53. Reid, 85. Bellamy)