Pět hráčů, kterými by Chelsea mohla nahradit Čecha

Pět hráčů, kterými by Chelsea mohla nahradit Čecha

Petr Čech ztratil svoji pozici v brance Chelsea. Nyní se musí spokojit s pozicí dvojky. Prvním brankářem Blues je Belgičan Courtois. Jednička české reprezentace se v minulosti vyjádřila, že se z pozicí druhého brankáře nespokojí a bude chtít ze Stamford Bridge odejít. Blues by tak přišli o velmi kvalitního náhradníka. Třetím v pořadí je stárnoucí Mark Schwarzer. Pokud by Čech doopravdy odešel, musel by se klub poohlížet po nové klubové dvojce. Náš článek Vám přináší pět vytipovaných brankářů, kteří by Petra Čecha mohli eventuálně nahradit.

Matič lepší než Makelele?

Mattia Perin (Genoa CFC)

21letý italský brankář je mnohými považován za nástupce legendárního Gigi Buffona. Jeho výkony v dresu Janova tuto tezi pouze potvrzují. Ve svém věku by byl perfektní konkurencí pro lehce staršího Courtoise. Perin by se od svého zkušenějšího konkurenta mohl lecčemu přiučit. Velmi talentovaný brankář nebude levnou záležitostí. Jeho cena dosahuje hodnoty 10 milionů liber. Chelsea by však utržila finance za prodej Čecha a Perin se jeví jako vhodná náhrada.

[break]
Tučně

Jack Butland (Stoke City - hostování v Derby County)

Produkt britské brankářské školy. 21letý gólman je kmenovým hráčem Stoke City, ale v současné době hostuje v Derby County. Ve svém věku má stále co zlepšovat. Butland je kapitánem anglického týmu do 21 let. Rovněž se mu předvídá pozice prvního brankáře reprezentace hrdého Albionu. Prozatím talentovaný brankář putuje po hostováních (Barnsley, Leeds), kde sbírá potřebné zkušenosti. Byl by dostatečnou konkurencí pro belgického gólmana?

[break]
Další posila United?

Victor Valdés (bez angažmá)

Světoznámý brankář, který ze své vlastní vůle opustil kádr Barcelony. 32letý hráč má zkušeností na rozdávání. V dresu katalánského klubu nastoupil k 387 ligovým duelům. Valdés byl velice silně spojován s přesunem na Anfield Road. Jeho případný přestup komplikuje zranění kolene. Španělský brankář by byl velmi kvalitní dvojkou v každém evropském klubu. Plusovým bodem je fakt, že je k dostání zadarmo.

[break]
Rudí ďáblové proti Chelsea vydřeli bod až v nastavení

Diego López (AC Milán)

Zkušený španělský gólman momentálně působí v milánském AC, kam se zadarmo přesunul z Realu Madrid. V ročníku 2013/2014 dokázal na lavičku vytlačit legendárního Casillase, což se nelíbilo příznivcům Bílého baletu. V Realu ho koučoval právě José Mourinho, který je jeho velkým fanouškem a mohl by znovu zatoužit o jeho službách. Spekuluje se o přestupové částce v hodnotě 6 milionů liber.

[break]
Isco a Illarramendi do Milána?

Alphonse Areola (PSG - hostování v Bastie)

Francouzský talent patřící PSG momentálně sbírá zkušenosti v týmu Bastia. Areola je rovněž jedním z gólmanů, jimž je v budoucnosti připisována role jedničky národního mužstva. 21letý hráč prošel všemi reprezentačními výběry své země a na povolání do prvního týmu neustále čeká. Francouz by byl k mání za částku 5 milionů liber. Zkušenější Courtois by mohl být jeho mentorem nebo by byl Areola opět poslán na hostování.

Odešel Di María kvůli penězům?

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.