TOP 10 nejnebezpečnějších krajních obránců v historii Premier League

TOP 10 nejnebezpečnějších krajních obránců v historii Premier League

Pozice krajního obránce je v dnešním fotbale velmi důležitá. Krajní bek má v popisu práce velmi výraznou podporu ofenzivy, zároveň si však musí hlídat zadní vrátka. Hráči na této pozici musejí mít velký fyzický fond, solidní rychlost a schopnost kvalitně odcentrovat. V našem dnešním článku si společně představíme 10 nejnebezpečnějších krajních beků v historii Premier League. Hlavním měřítkem byl počet asistencí konkrétního hráče.

Pět důvodů, proč by se měl Liverpool zbavit Balotelliho

10. Steve Staunton - 28 asistencí

Jeden z mála hráčů v našem seznamu, jenž svoji kariéru v anglickém fotbalu započal před vznikem novodobé Premier League v roce 1992. Nejlepší léta prožil v týmu Villans, kde padla většina z jeho 28 asistencí .

9. John Arne Riise - 30 asistencí

Nejvíce se tento norský obránce proslavil svým působením na Anfield Road, kde strávil celých sedm sezón. Proslavil se svými ofenzivními nálety a tvrdou střelou ze střední vzdálenosti. Během svého působení na Ostrovech si připsal 30 gólových asistencí.

[break]
Kdo je nejrychlejším fotbalistou na světě?

8. - 7. Gerry Kelly a Ashley Cole - 31 asistencí

Dva ostřílení harcovníci anglické kopané. Jejich herní styl má společné prvky. Nebylo výjimkou je spatřit s míčem hluboko na soupeřově polovině. Proto není moc velkým překvapením, že tito dva borci nastřádali za svoji kariéru v Premier League 31 asistencí.

6. Dan Petrescu - 33 asistencí

Jeden z historicky nejlepších hráčů Chelsea. Rumunský krajní bek patří do kategorie velmi podceňovaných hráčů. Čísla však hovoří jasně - 33 asistencí. Maličký hráč byl obdarován velmi kvalitními obrannými a ofenzivními kvalitami.

[break]
Šest českých fotbalistů, kteří si zahráli první portugalskou ligu

5. Gary Neville - 35 asistencí

Legenda Manchesteru United by v našem žebříčku chybět neměla. Hráč, který byl součástí dominance United v devadesátých letech. S Davidem Beckhamem tvořili nerozlučnou dvojici na pravé straně Rudých ďáblů. 33 asistencí mluví za vše.

4. - 3. Andy Hinchcliffe a Ian Harte - 36 asistencí

Dva méně známí fotbalisté, kteří si v našem žebříčku vybojovali třetí místo. Ve svých nejlepších letech patříli mezi nejlepší krajní obránce v lize. Vysoký počet asistencí je možná poněkud překvapivý, ale svědčí o jejich náramné produktivitě.

[break]
Deset nejlepších stoperů Premier League v sezóně 2014/2015

2. Leighton Baines - 43 asistencí

Baines je považován za nejlepší krajního obránce současného ročníku Premier League. V devíti utkáních si připsal jeden gól a šest asistencí. Právem je součástí anglického národního týmu. Ve spolupráci s Colemanem tvoří nejlepší duo krajních obránců v soutěži.

1. Graeme Le Saux - 44 asistencí

Překvapivé a neznámé jméno je vítězem našeho výběru. Bývalý hráč Chelsea a Blackburnu si během své kariéry na Britských ostrovech připsal úctyhodných 44 asistencí. Jedná se o jednoho z nejvíce podceňovaných beků v historii Premier League. Zcela určitě bude brzo překonán Bainesem z Evertonu, ale druhá příčka mu vydrží ještě hodně dlouho.

Deset nejlepších stoperů Premier League v sezóně 2014/2015