Kdo dal nejvíce gólů v posledních minutách? Králové posledních minut PL

Kdo dal nejvíce gólů v posledních minutách? Králové posledních minut PL

Manchester United udeřil v zápase proti Chelsea v nastaveném čase a dokázal tak srovnat stav na konečných 1:1. Rudí ďáblové rovněž srovnali v posledních minutách utkání na stadionu WBA. Mluví se o návrátu takzvaného “Fergie Time”. Kdo je králem posledních minut v anglické lize? Náš seznam byl sestaven na základně sečtení všech gólů vstřelených v posledních pěti minutých včetně nastaveného času. Propočty byly učiněny od sezóny 2012/2013 až doposud.

Nejnebezpečnější krajní obránci v historii Premier League

6. West Brom - 15 branek

Saido Berahino v nastaveném čase z pokutového kopu zachránil bod pro domácí tým v zápase proti Crystal Palace. V minulém ročníku skóroval WBA v posledních pěti minutách celkem osmkrát. Rok předtím tomu bylo pětkrát.

[break]
Kdo je nejrychlejším fotbalistou na světě?

5. - 4. Man Utd a Chelsea - 17 branek

Když v sezóně 2012/2013 získali United mistrovský titul, skórovali ke konci utkání celkem desetkrát, což bylo největší číslo v lize. V témže ročníku se Chelsea trefila sedmkrát, vloni devětkrát a letos pouze jednou.

[break]
TOP 10 největších talentů do jedenadvaceti let

3. Newcastle - 18 branek

V minulé sezóně se Magpies umístili na druhém místě v počtu vstřelených branek v posledních pěti minutách utkání. Podařilo se jim to v deseti případech. V probíhajícím ročníku přidali prozatím dvě branky a celkový počet činí 18 gólů.

[break]
Sedm anglických fotbalistů, kteří si zahráli německou ligu

2. Arsenal - 20 branek

Druhým v pořadí jsou Kanonýři z Londýna. V předešlých dvou ročnících si shodně připsali osm branek. Letos už mají na kontě čtyři. Welbeck zachraňoval na poslední chvíli proti Hullu, Ramsey a Giroud byli pozdními střelci proti Crystal Palace a Evertonu.

[break]
Šest českých fotbalistů, kteří si zahráli první portugalskou ligu

1. Manchester City - 25 branek

Nejvíce skórujícím týmem v posledních minutách jsou Citizens, což je možná pro někoho trošku paradoxní. “Fergie Time” více posloužil úhlavnímu soupeři ze stejného města. V uplynulém mistrovském ročníku City dokázalo ke konci utkání skórovat čtrnáctkrát. Rok předtím celkem osmkrát a letos doposud dvakrát.

Hrozí Ďolíčku demolice? Stav je nepřehledný - volby prý byly cinklé!

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.