Které země mají nejvíce zástupců v prestižní Lize mistrů?

Které země mají nejvíce zástupců v prestižní Lize mistrů?

Liga mistrů patří mezi nejprestižnější klubové soutěže na světě. Snem každého týmu je se kvalifikovat do základní fáze. Pražské Spartě se to nepodařilo už po dobu deseti let. Plzeň se v minulých letech kvalifikovala celkem dvakrát. Mnoho českých hráčů v právě probíhajícím ročníku Ligy mistrů nehraje. Pojďme si společně představit národy, které mají v této soutěží nejvíce svých hráčů. Předem prozradíme, že Brazílie to není.

Konec nadvlády CR7 a Messiho? 7 hlavních kandidátů na Zlatý míč

10. - 9. Nizozemsko a Švédsko - 26 hráčů

Obě země mají v LM po jednom zástupci. Ajax Amsterdam a Malmö, přemožitel Sparty, hodně spoléhají na domácí hráče, což se projevilo na celkovém počtu. Švédem, který nepůsobí v dresu Malmö je například Zlatan Ibrahimovič.

8. - 7. Anglie a Itálie - 43 hráčů

Pro tyto dva fotbalové národy je toto číslo velice alarmující. Špičkové anglické a italské týmy spolehájí především na kvalitní legionáře a nedávají příležitost domácím hráčům, což je předmětem kritiky mnoho odborníků.

[break]
Nejlepší hráč La Ligy? Messi byl po pěti letech sesazen...

6. Rusko - 51 hráčů

Rusko je překvapivým účastníkem našeho seznamu. CSKA Moskva a Zenit Petrohrad si zajistili účast v základní skupině LM. Oba týmy převážně spoléhají na hráče domácího původu, což zcela určitě ocení kouč Sborné Fabio Capello.

5. Francie - 52 hráčů

Francouzští fotbalisté mají pouze o jednoho zástupce více než jejich ruští kolegové. Francie vyslala do LM dva zástupce: PSG a Monako. Oba tyto celky mají v kádru mnoho cizinců. Mnoho Francouzů působí i v jiných klubech. Například Pogba v Juventusu.

[break]
Pět hráčů, kterými by Chelsea mohla nahradit Čecha

4. Německo - 70 hráčů

Úřadující mistři světa dodali do LM celkem 70 hráčů. Německý fotbal těží z velmi dobré práce s mládeží. Rovněž německé kluby převážně sázejí na domácí fotbalisty. Němci mají v soutěží tři kluby.

3. Brazílie - 79 hráčů

Země fotbalu zaslíbená má v LM 79 zástupců. Brazilští hráči byli v Evropě vždy velmi populární. Jihoameričani mají zastoupení v 26 klubech z celkového počtu 32. Nejvíce brazilských hráčů má Šachtar Doněck (13) a Benfika (9).

[break]
Deset nejdražších středních záložníků současnosti

2. Portugalsko - 82 hráčů

Pro někoho možná překvapivé zjištění. Portugalci působí v jedenácti týmech LM. Portugalsko má v soutěží tři týmy, což je stejný počet jako u německých mužstev. Portugalci jsou žádaným zbožím.

1. Španělsko - 124 hráčů

Vítězem je s přehledem Španělsko. 17 týmů má ve svém kádru minimálně jednoho hráče této národnosti. Po dominanci Španělů v minulých letech se fotbalisté z této země stali velice žádanými posilami.

Tři důvody, proč by si měl Arsenal ponechat Mesuta Özila