Koemana má každý rád! 4 důvody, proč je tak populární

Koemana má každý rád! 4 důvody, proč je tak populární

Ronald Koeman odvedl skvělou práci během svého působení ve Feyenoordu. V Southamptonu se uvolnilo trenérské křeslo a anglický klub sáhl po nizozemském odborníkovi. A vedení Saints určitě nelituje. Koeman má hlavní podíl na skvělém startu svých svěřenců. Týmových otěží se ujal tři měsíce před začátkem nového ročníku PL a s klubem učinil hotové zázraky. Saints se i po exodu mnoha opor drží na skvělém druhém místě. Na tomto místě se dozvíte, proč je kouč Southamptonu v poslední době tak populární. Máte ho rovněž rádi?

Kdo dal nejvíce gólů v posledních minutách? Králové posledních minut PL

Kouzla na přestupovém trhu

Nizozemský stratég se po příchodu na St. Mary’s ihned pustil do práce a výsledkem byly velmi povedené přestupy. Dušan Tadič a Grazziano Pellé skvěle nahradili Lallanu a Lamberta. Další vyvedeným příchodem je Sadio Mané, jenž přišel z rakouského Salzburgu. Ryan Betrand přišel na hostování z Chelsea a řekl si o místo v anglické reprezentaci. Toby Alderweireld nahradil mezeru po Lovrenovi. Brankářská posila Fraser Forster se stal zaslouženě jedničkou v brance Saints.

[break]
Nejnebezpečnější krajní obránci v historii Premier League

Osobní kouzlo

Koeman je nizozemskou fotbalovou legendou a vše činí s velkou dávkou sebevědomí. Jeho osoba je u postranní čáry velmi jasně cítit. Kouč Saints věří vlastních schopnostem, což má pozitivní vliv i na jeho hráče. Pokud něco řekne, tak to platí, je to přece legenda. Jeho chování u postranní čáry má rovněž pozitivní vliv na výkon jeho týmu. Hráči vidí, že kouč utkání prožívá s nimi a dokáží se vybičovat k ještě lepším výkonům.

[break]
Deset nejdražších středních záložníků současnosti

Výběr týmu

Prozatím na jedničku s hvězdičkou. Skladba týmu je velkou předností současného Southamptonu. Lví podíl na tom má samozřejmě má právě Koeman. Učinil několik překvapivých tahů, které byly experty odsuzovány. Prozatím mu vše vyšlo. Druhé místo by nikdo z fanoušků Saints před sezónou určitě netipoval. Koeman je schopný rotovat sestavu, i když má jeden z nejužších kádrů v Premier League.

[break]
Deset nejlepších stoperů Premier League v sezóně 2014/2015

Práce s mladými talentovanými hráči

Nizozemce provází pověst trenéra, který se nebojí dát příležitost mladým hráčům. Zejména ve Feyenoordu se tato praxe projevila naplno. Do prvního týmu si vytáhl několik mladíků, z nichž vypěstoval nejlepší ligové hráče. Příkladem za všechny může být Jordi Clasie. Vedení Southamptonu tento fakt při výběru budoucího trenéra určitě bralo v potaz. Saints jsou proslulí výchovou velmi talentovaným hráčů: Walcott, Oxlaide Chamberlain, Luke Shaw či Gareth Bale. S koemanem se blýská na zlaté časy.

Pogba a návrat do United?