Limberský: Doma jsme moc soubojů se Spartou neztratili

Limberský: Doma jsme moc soubojů se Spartou neztratili

Že by bylo pro reprezentačního zadáka Davida Limberského sobotní klání se Spartou kvůli minulosti na Letné prestižnější záležitostí? "Pro mě osobně ne. Od mého angažmá v Praze už uplynulo nějakých sedm let. Mým klubem byla navíc vždycky Viktorka a Sparta je v poslední době náš největší rival," citoval web synotliga.cz slova svěřence trenéra Miroslava Koubka.

Záložník Baníku trénoval i s Diegem Costou a sní o Liverpoolu

"Zvýšený zájem je hned znát, přibyly například žádosti o lístek. Samozřejmě jsem ale nemohl všechny uspokojit, kapacita je zkrátka omezená. Nakonec jsem rozdal nějakých 30 lístků, hlavně rodině a nejbližším přátelům. Noviny osobně moc nesleduji, ale prestiž toho utkání je opravdu veliká. Kdysi byly naším vrcholem třeba zápasy s Mariborem, které nám zajistily Ligu mistrů. Teď ale poháry nehrajeme, takže momentálně je zápas se Spartou určitě nejvíc," neměl problém přiznat stabilní člen plzeňské sestavy na stránkách synotliga.cz.

Jeho chlebodárce ze Štruncových sadů půjde do hitu 13. kola z pozice lídra. Pokud neprohraje, vládnout soutěži bude i nadále: "Samozřejmě jsem rád, že vedeme tabulku, v tuto chvíli to ale ještě nic neznamená. Spousta kol je před námi, takže velká psychická výhoda to určitě není. Rozdáme si to jako rovní s rovným. V lize si nic nedarujeme. Oba týmy budou chtít v sobotu zvítězit. Ty hezké chvíle, které jsme s klukama v repre zatím prožili, půjdou jistě stranou. Poslední zápasy jsme většinou prohráli 0:1, což nás samozřejmě hodně mrzí. Doma jsme ale moc soubojů se Spartou neztratili. Na to budeme spoléhat i tentokrát, navíc každá série jednou končí. Nevidím důvod, proč by zrovna tahle nemohla skončit už v sobotu," pokračoval sebevědomě naladěný jednatřicetiletý bek, jenž se v minulosti objevil i v Modeně či Tottenhamu, za který však nikdy v Premier League nenastoupil.

Soupeře má docela přečteného: "Už jsme měli taktický trénink, kde jsme se věnovali přímo tomu zápasu. Navíc jsme Spartu viděli předtím několikrát v televizi a víme, co od ní můžeme čekat. Stejně jako nám se jí daří vyhrávat, takže asi nebude nic zásadního měnit. Sestavu má už dlouho ustálenou," zakončil serverem synotliga.cz citovaný zadák, jenž reprezentuje Českou republiku od roku 2009.

Smířený Horváth: Reprezentantům se daří, vyhráváme, co k tomu dodat