Zemanovo Cagliari vs. AC Milán: Vítězové a poražení utkání Serie A

Milánské AC promarnilo další příležitost přiblížit se špičce ligové tabulky. Rossoneri ztrácí na první Juventus šest bodů. V minulém ligovém kole ztratil favorit body na hřišti Cagliari. Sardinský klub vedený českým koučem Zdeňkem Zemanem v minulých kolech porazil Inter Milán a neprohrál ani s dalším milánským celkem. Pojďme si nyní představit vítěze a poražené tohoto duelu.

Zemanovo Cagliari vs. AC Milán: Vítězové a poražení utkání Serie A
TOP 5 mladíčků z akademie PSG, které se vyplatí sledovat

Vítěz: Giacomo Bonaventura

Naším prvním vítězem je záložník AC. 25letý hráč přišel do klubu z Atalanty jako náhrada za Cristanteho, jenž odešel do Benfiky. Bonaventura může hrát na kraji zálohy, ale rovněž i v jejím středu. Proti Cagliari nastoupil na kraji zálohy jako mezz’ala, krajní záložník, jenž má může kdykoliv útočit. V utkání se blýskl nádherným lobovaným gólem z 35 metrů.

[break]
Cavani změnil názor a chce zůstat: Jen jsem dal najevo frustraci

Poražený: Stephan El Shaarawy

22letý velký talent italské kopané v lize neskóroval už 600 kalendářních dní. Své prokletí se mu nepodařilo prolomit ani na půdě sardinského klubu. Před dvěma lety dal Il Faraon 16 ligových branek. Od té doby další nepřidal. Velkou měrou za to může vleklé zranění. Milánští musí být s tímto hráčem trpěliví. Jeho místo v základní sestavě není vůbec jisté.

[break]
Desítka mladíků Premier League, o nichž ještě mnohé uslyšíme

Vítěz: Victory Ibarbo

24letý kolumbijský útočník dostal svůj tým do vedení. Se svojí bleskovou rychlostí nadělal milánským obráncům mnoho problémů. Ibarbo byl velice dobře podporován hráči na křídlech. Sau a Cossu zásobovali Kolumbijce nebezpečnými pasy. Po centru Marco Saua se dokázal hlavičkou prosadit. Byla to jeho první trefa v ročníku. V Zemanově herním stylu se dá očekávat větší gólový příděl.

[break]
Které země mají nejvíce zástupců v prestižní Lize mistrů?

Poražený: Fernando Torres

Dalším poraženým je kmenový hráč Chelsea Fernando Torres. Španělský forward dal doposud pouze jediný ligový gól. Proti Cagliari se prezentoval nevýrazným dojmem. Působil těžkopádně a kolem pokutového území si počínal značně neohrabaně. V průběhu druhé půle ho nahradil Pazzini. Torres se stále adaptuje na nové prostředí. Trpělivost fanoušků však není bezedná.

[break]
Konec nadvlády CR7 a Messiho? 7 hlavních kandidátů na Zlatý míč

Vítěz: Zdeněk Zeman

Český kouč je vítězem tohoto duelu. Jeho svěřenci neprohráli třetí duel v řade a proti AC Milán se předvedli ve velmi dobrém světle. Zeman je u týmu pouze několik měsíců a jeho vliv na tým se ještě naplno projeví. Cagliari hrálo velmi dobře takticky a v posledních minutách svému soupeři hodně zatápěli. Zemanův rukopis se začíná pomalu projevovat.

Osm nejlepších staříků na evropských trávnících