Sedm důvodů, proč to Manchesteru letos tolik nejde

Manchesteru City se cesta za obhajobou anglického titulu zrovna dvakrát nedaří. Jedním z důvodů jsou i výkony některých hráčů, které jsou výrazně za očekáváním a v porovnání s loňskou sezonou diametrálně odlišené. Kterých sedm hráčů City musí zabrat, aby tým hrál alespoň jako v loňské sezoně? Podle caughtoffside.com se jedná o tyto hvězdy.

Sedm důvodů, proč to Manchesteru letos tolik nejde
Man Utd či Arsenal: Zajímavosti ze světa fotbalu a ekonomiky

Samir Nasri

V letošní sezoně toho moc neodehrál, a když hrál, tak to nebyl žádný zázrak. Ke své dřívější formě má opravdu hodně daleko. Podaří se manažeru klubu Manuelu Pellegrinimu z Nasriho dostat lepší výkony?
[break]

Fernando

Hráč, jenž přišel na Etihad Stadium v létě a jevil se jako výborná akvizice. Jenže v Premier League se nedokázal zatím dostatečně adaptovat na ligové požadavky a zatím to zdaleka není ono. Od Fernanda se čeká mnohem více.
[break]Osm nejlepších staříků na evropských trávnících

Fernandinho

Fernandinho přišel do City před rokem v létě a zažil výbornou sezonu, kterou korunoval mistrovským titulem. Letos se však hledá. Jeho výkony jsou velkým zklamáním.
[break]

Edin Džeko

Bosenský útočník, jenž má za sebou i angažmá v Teplicích, nikdy nepatřil stabilně do základní sestavy. Přestože v loňské sezoně většinou střídal, byl jedním z nejlepších střelců týmu. Letos mu to tam ale nepadá. Pouhé dvě trefy jsou na kanonýra jeho formátu proklatě málo.
[break]Zeman je opět in: 10 nejzajímavějších výroků českého kouče

Bacary Sagna

Někdejší obránce Arsenalu přišel do City zdarma jako volný hráč. Že by důvod jeho konce v Arsenalu nyní poznali i v Manchesteru? S jeho výkony totiž v klubu panuje velké rozladění, a když se k tomu připočte vysoký plat, není to zrovna ideální kombinace.
[break]

Vincent Kompany

Kapitán týmu, jeden z nejlepších obránců na světě, ale teď ne. V letošní sezoně už dokázal vyprodukovat řadu hrubek a i kvůli jeho chybám se nyní City nervou s Chelsea o první místo v ligové tabulce.
[break]

Yaya Touré

Nejlepší střelec Citizens v loňské ligové sezoně s dvaceti góly Yaya Touré je „nejzářnějším“ příkladem bídných výkonů. Oproti fantastické loňské formě se letos hodně trápí. Jeho bídná efektivita všechny šokuje a góly nenahrazuje ani jinými činnostmi.