Beránek chváli fanoušky, ačkoli jich do Edenu moc nedorazilo

Slavia se po sedmi zápasech v řadě konečně dočkala plného bodového zisku, když v Edenu dokázala porazit Příbram 3:2. O třech bodech rozhodl až v závěru útočník Bekim Balaj. Trenér sešívaných Miroslav Beránek byl rád, že dokázal splnit slib v podobě výhry, který dal Miroslavu Ondříčkovi.

Beránek chváli fanoušky, ačkoli jich do Edenu moc nedorazilo
„Z mého pohledu to byl velmi dramatický zápas se spoustou situací v obou vápnech. Pro diváky velmi atraktivní utkání, do kterého jsme vstoupili dobře a aktivně,“ řekl Beránek po utkání pro klubový web.

Mrzel ho akorát vyrovnávací gól na 1:1. „K tomu jsme si něco řekli v šatně a do druhé půle vstoupili aktivněji. Příbram prokázala, že má velmi nebezpečné standardky, po jedné z nich vyrovnala. Musím ocenit na našem týmu, že i po vyrovnání soupeře jsme měli pořád bojovou morálku, touhu a chuť po vítězství,“ pokračoval.

Beránek si pochvaloval i chování fanoušků, kterých sice do Edenu nedorazilo moc, ale vyvarovali se všemu, za co byli v posledních týdnech kárání. „Povzbuzovali velmi sportovně a po celé utkání. Jim patří také velký díky,“ vzkázal Beránek.

„Je pro nás velkou úlevou, že jsme konečně vyhráli. Toto vítězství má větší cenu v tom, že bylo vydřené. Doufám, že nás nakopne do dalších zápasů,“ věří zkušený kouč, jenž na lavičku posadil dosavadní jedničku Karla Hrubeše a místo něj mezi tři tyče poslal Meteje Rakovana.

„Cítili jsme, že na Karla Hrubeše se ten tlak stupňuje. Chtěli jsme do branky dát Mateje Rakovana, který se velmi dobře připravuje. Nebyl to pro něj jednoduchý zápas, zase až tolik toho na něj nešlo, ale za stavu 2:2 tým podržel,“ pochválil brankáře kouč.

Nejrychlejší gól v lize, výhra Slavie a domácí krach Teplic