Kruté, ale Jílek měl podle Peltova systému v Plzni duel ukončit!

[hot]PSALI JINDE[/hot] Viktoria Plzeň byla v sobotním večerním duelu podzimu jasně lepší než Sparta a zcela zaslouženě nad ní vyhrála 2:0. Sparťané – podobně jako loni Západočeši – nezvládají svůj náročný program s evropským pohárem a navíc jim v této sezoně nejdou klíčové bitvy. Po Malmö vyhořeli i v západočeské metropoli. Navíc plzeňský trenér Koubek zastínil sparťana Lavičku i takticky. A nejspíš už konečně zjistil, že Hořava je opravdu lepší hráč než všeobecně nadhodnocovaný Kolář (mohl by na to přijít i Pavel Vrba). Sudí Jan Jílek pak sice odřídil zápas bez větších potíží, co se samotné hry týče, ovšem pokud by se držel pravidel letos stanovených FAČR, UEFA a přímo předsedou Miroslavem Peltou, musel by podle sytému „Třikrát a dost“ utkání ukončit.

Kruté, ale Jílek měl podle Peltova systému v Plzni duel ukončit!
Kvůli opakovanému zamořování hřiště dýmem z ochozů plzeňských ultras. Bylo by to sice kruté a vůči hráčům Viktorie i fotbalu krajně nespravedlivé, ale zcela podle pravidel a nařízení FAČR a UEFA. Jenže Jílek v Plzni na tohle nenašel odvahu. Strahov se tak dál a ještě víc zmítá ve své nedůslednosti, která dlouhodobě určuje neregulérní průběh soutěže – jako to, že se např. najednou ve Štruncových sadech v řadovém ligovém utkání objevili brankoví rozhodčí?

„Všechno jsme konzultovali s UEFA, zvolili jsme systém třikrát a dost. První výzva, pak přerušení, potřetí ukončení zápasu, když je to ve velkém rozsahu. Není možné, aby si někdo dělal, co chce, a my tomu jen přihlíželi,“ prohlásil letos v květnu v rozhovoru pro idnes.cz předseda FAČR Miroslav Pelta. Nevím, že by se něco na tomto přístupu mělo měnit.

Jílek na Peltovo nařízení nijak nedbal

Ve velkém rozsahu to tedy v sobotu večer asi bylo, když rozhodčí musel třikrát (dvakrát v první půli a jednou ve druhém poločase) na několik minut přerušit utkání, protože se kvůli neviditelnosti nemohlo hrát. Ostatně kvůli tomu, jak v úvodním, tak ve druhém dějství přidával vždy po pěti minutách. „Není možné, aby si někdo dělal, co chce a my k tomu jen přihlíželi,“ rozčiloval se nedávno Pelta. Ale přihlíží dál.

Mně osobně nějakých pár čmoudíků až tak nevadí, psal jsem o tom i dříve, ale pak ať předseda a svaz planě nevyhrožují, nevydávají zbytečná nařízení a nedělají si z úst - však víte co, nechci mluvit jako prezident v Hovorech z Lán. Mnohem více než čekání, až se rozplyne kouř, mně vadí masové – a opětovně netrestané - skandování typu „Pražské k.rvy“ apod.

Ale jak už bylo řečeno, co chtít od občanů a fotbalových fanoušků v zemi, kde prezident v živém rozhlasovém přenosu používá slova, jako „zku.vili“, „h.vno“ či „k.nda“?

A co další témata? "Víc než derby? To v sobotu nebylo!", "Kdo povolil brankové sudí v Synot lize?", "Pechanec v Edenu zastínil provařená jména" či "1557 lidí na dva zápasy Dukly! Má to vůbec cenu?. Více se dočtete v pravidelné Procházce ligovým děním na Hattrick.cz.