5 hvězd Evropy, které jen zbytečně vysedávají na lavičce

5 hvězd Evropy, které jen zbytečně vysedávají na lavičce

Blues mají tak silnou hráčskou základnu tento ročník Premier League, což jim dovoluje luxusu, který mohou jiné kluby jen tiše závidět. Hráči, které mají na Stamford Bridge na lavičce náhradníků, by všude jinde brali všemi deseti do základu. Ale není to jen silná Chelsea. Některé hvězdy zahřívají střídačku i jinde v Evropě. Podívejme se na pět hráčů, kteří by si zcela jistě kdekoliv jinde zahráli.

Srovnání kádrů Blues a Bílého baletu: Který z nich má větší kvalitu?

5. Petr Čech (Chelsea)


Vzhledem k tomu, že se Thibaut Courtois v létě navrátil na Stamford Bridge, byl český reprezentační brankář Petr Čech odložen na druhou kolej. Ve svých dvaatřiceti letech sice již nemůže věkově konkurovat mladému Belgičanovi, nicméně má ještě několik let před sebou. Sice již v nové sezóně pár šancí dostal, pro desetiletou stálici Blues to určitě není žádné terno.

[break]
Nejodstrašující debakly v historii této sluneční soustavy

4. Raphael Varane (Real Madrid)


Francouzská reprezentační hvězdička byla přilepena na střídačku již od samotného příchodu na Santiago Bernabeu. Přednost ve hře se dostává Sergio Rámosovi a Pepemu. Jednadvacetiletý galský talent má až příliš dobré schopnosti na trávníku, aby promrhal své mládí na lavičce.

[break]
9 největších přestupových přehmatů: Chybná rozhodnutí Arsenalu či Man Utd

3. Sami Khedira (Real Madrid)


Držitel titulu mistra světa z letošního roku je nedílnou součástí německé reprezentace, která ukázala svou sílu. V klubové sféře však doplácí na Toniho Kroose a Luka Modriče, kteří jsou upřednostňováni. Již v létě se hojně spekulovalo o jeho odchodu do Anglie a odklon do Premier League bude na programu i v lednovém přestupovém okně.

[break]
Hráči, kteří si výkony v United říkají o vyhazov

2. Xherdan Shaqiri (Bayern Mnichov)


Švýcarský záložník zatápěl pod kotlem nejednomu týmu na MS v Brazílii, přesto však v Bavorsku posedává na lavičce. Pep Guardiola si zřejmě není dobře vědom potenciálu, který Shaqiri má, neboť mu je věštěno, že by se mohl stát jedním z nejlepších hráčů světa. Aby na tuto metu dosáhl, musel by však nastupovat pravidelně.

[break]
Inter pokukuje po novém trenérovi. Kdo připadá v úvahu?

1. Lukas Podolski (Arsenal)


Přestože se tento německý internacionál bodově umí prosadit, dává mu Wenger na Emirates prachbídně možností ukázat své chorosti. S devětadvaceti brankami v pětasedmdesáti zápasech by mohl v jiném klubu zcela jistě hrát klíčovou roli v základní sestavě.

Magický ročník 98: Nejtalentovanější hráči barcelonské akademie La Masia

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.