Suárez si stěžuje na smůlu: Fotbal je fakt někdy nefér

Suárez si stěžuje na smůlu: Fotbal je fakt někdy nefér

Přestože Katalanci v novém ročníku La Ligy vykročili za ziskem titulu velmi rázně, v posledních dnech je naopak postihla smůlu. Nula na inkasovaných brankách se zhroutila ve střetu s rivalem z Realu Madrid, poté následovala prohra se Celtou Vigo, přestože Barcelona celý zápas jasně dominovala.

5 hvězd Evropy, které jen zbytečně vysedávají na lavičce

„Fotbal je někdy fakt nefér,“ nechal se slyšet uruguayský kanonýr Luis Suárez, který si premiéru před fans Barcelony představoval zcela jistě jinak. Osm zápasů defenziva fungovala na výbornou, brankář Claudio Bravo udržel 754 minut čisté konto, jenže pak přišel tvrdý náraz a vše je úplně jinak.

„Musíme se s tím poprat. Nejsme dostatečně efektivní a doplácíme na zahozené šance. Je ale pouze na nás, abychom to v dalších zápasech změnili," poukazuje kouč Enrique na zbytečné chyby, které katalánský celek stojí velmi drahocenné body. „Je to nefér, ale fotbal je takový. Míč prostě nepřešel brankovou čáru, jejich gólman chytal skvěle. Hra byla z naší strany dobrá, výsledek už ne,“ posteskl si lítostivě Suárez. „Proti Celtě jsem se cítil mnohem lépe než v druhé půli v Madridu, kde jsem trochu vnímal únavu. Pomohl mi katalánský Superpohár s Espaňolem, dostal jsem se do rytmu. V dalších zápasech to bude ještě lepší," vidí zlepšení ve své hře uruguayský kanonýr.

Právě Suáreze čeká ve středu návrat do Amsterdamu, neboť Barcelona změří síly s Ajaxem v rámci Ligy mistrů „Moc se na ten zápas těším. Chceme dát naším fanouškům jasný vzkaz, že jsme to my, kdo stojí o změnu k lepšímu,"dodává.

Hráči, kteří si výkony v United říkají o vyhazov

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.