Kdo patří mezi nekreativnější ikony na půdě Ligy mistrů?

Letošní Liga mistrů už nabídla nejstaršího střelce soutěže, kterým se stal kapitán AS Řím Francesco Totti. Ke svým osmatřicátým narozeninám si nadělil dárek vskutku velkolepý v utkání s Manchesterem City. Kdo je však v této nejatraktivnější evropské klubové soutěži nekreativnější a za zápas obejde největší počet soupeřů v klíčových okamžicích hry? Podívejme se na devět nejlepších z nich podle webu caughtoffside. V závorce je udán počet takovýchto průniků v průměru na jeden zápas.

Kdo patří mezi nekreativnější ikony na půdě Ligy mistrů?
Šest slavných potetovaných fotbalistů

13. Mesut Ozil – Arsenal (3)


Pro Arsene Wengera velmi klíčová osobnost základní sestavy, která se však potýká se zraněními. Fanoušci Gunners věří, že se německý reprezentant brzy vrátí a pomůže Arsenalu v bojích nejen v Lize mistrů, ale i v Premier League.

12. Maicon – AS Řím (3)


Brazilský obránce ve službách Římanů má velmi útočné úniky, z čehož těží celý tým. Italská Serie A mu vyloženě prospívá a není překvapením, že ho sleduje celá Evropa.

11. Marcelo – Real Madrid (3)


Další Brazilec, který hájí barvy aktuálního vítěze této soutěže. Z levé strany obrany rád proniká směrem k brance soupeře a připravuje velmi slibné příležitosti pro své spoluhráče.

[break]
Mladíci Premier League, kteří hostují v Championship a září

10. David Silva – Manchester City (3)


Španělský reprezentační útočník je v současné době zranění, což velmi komplikuje hru Manchesteru City. Jeho kreativita na trávníku mistrovi anglické Premier League velmi citelně chybí.

9. Alberto Moreno – Liverpool (3)


Ačkoliv je tento dvaadvacetiletý španělský obránce v Barvách Reds v obraně dost často nejistý, směrem dopředu budí pravý opak. Jeho průniky dělají problém jakémukoliv soupeři a vznikají z nich velmi nebezpečné situace, které smrdí gólem.

8. Thomas Müller – Bayern Mnichov (3)


Statistiky dokazují, že tento německý reprezentační kanonýr není nebezpečný jen v koncovce, ale umí založit i spoustu nebezpečných šancí. V bavorském mistrovi ukazuje své kvality, které si přenáší i národního výběru.

[break]
5 hvězd Evropy, které jen zbytečně vysedávají na lavičce

7. Cecs Fábregas – Chelsea (3,3)


Španělský záložník byl vynikající koupí pro Blues, kde se okamžitě stal jedním z klíčových hráčů základní sestavy. Jeho průniky a vytváření šancí útočníkům jsou pověstné nejen na ostrovech.

6. Kevin Grosskreutz – Borussia Dortmund (3,5)


Ačkoliv se německý velkoklub v Bundeslize trápí, v Lize mistrů dominuje. Svůj lví podíl na tom má i záložník Grosskreutz, který je prozatímním tajemstvím úspěchů Borussie v této soutěži.

5. Christian Fuchs – Schalke 04 (3,5)


Rakouský levý obránce má obdivuhodný pud, který ho žene z jeho postu směrem k brance soupeře. Zdobí ho nejen výborné přímé kopy, ale i schopnosti pronikat polem plném hráčů jiného klubu.

[break]
Inter pokukuje po novém trenérovi. Kdo připadá v úvahu?


4. Karim Benzema – Real Madrid (3,8)


Francouzský reprezentační útočník umí bravurně zakončit i sám, ale ve hře dokazuje i velkou kolegialitu, neboť umí připravit velké množství šancí pro Cristiana Ronalda. Real těží z velké symbiózy těchto kanonýrů.

3. Lionel Messi – Barcelona (4)


Ve třech utkáních Ligy mistrů tento argentinský velikán zaznamenal dvě branky a tři asistence. I to je důkaz jeho pozoruhodného citu pro tuto hru.

2. Koke – Atlético Madrid (4)


Již v minulém ročníku La Ligy dopomohl madridskému celku k překvapivému zisku titulu ve španělské lize. Velký zájem z předních klubů Evropy však rezolutně odmítl, že je v Atlético spokojený a na své úspěchy navazuje i v další sezóně.

1. Jefferson – Sporting Lisabon (4)


Brazilský levý obránce je velkou oporou portugalského klubu. V jeho průnicích je klíč úspěchu a možných šancí Sportingu.

Magický ročník 98: Nejtalentovanější hráči barcelonské akademie La Masia