TOP 7 překvapení Premier League: Nechybí hráči Southamptonu či Arsenalu

Anglická nejvyšší soutěž už má za sebou 10 odehraných kol, což nám dává právo bilancovat. V probíhajícím ročníku doposud zazářilo mnoho fotbalistu. U některých se to víceméně očekávalo. U některých je to naopak velké překvapení. My jsme se právě zaměřili na ty hráče, kteří nás v dosavadním průběhu PL dokázali příjemně překvapit. Kdo mezi ně patří?

TOP 7 překvapení Premier League: Nechybí hráči Southamptonu či Arsenalu
Už hrajete FM 2015? Přinášíme nejvýhodnější nákupy

Stewart Downing (West Ham)

Ještě před dvěma lety byl Downing terčem posměchu liverpoolských fanoušků. To už teď neplatí. 30letý záložník zažívá renesanci. Uplynulý ročník pro Downinga nebyl dobrý. O to více si to vynahrazuje nyní. Patří mezi hlavní tahouny Hammers, kteří se pohybují solidním pátém místě. Prozatím má na kontě dva vstřelené góly a čtyři asistence.

[break]
Tři možné náhrady pro Real, pokud pustí Balea do United

Gylfi Sigurdsson (Swansea)

Budoucí soupeř českého národního týmu. 25letý islandský reprezentant posílil Swans před začátkem této sezóny a Garry Monk může být s jeho výkony nad míru spokojen. Doposud nasbíral sedm asistencí a jeden gól. V počtu asistencí je lepší už jen Fábregas. Zejména ze začátku sezóny těžil z výborné formy celého mužstva.

[break]
Pět záložníků, kteří by Reds slušeli více než kapitán Gerrard

Diafra Sakho (West Ham)

V minulém ročníku PL se Kladiváři potýkali s nedostatkem vstřelených gólů. Sam Allardyce stál před velkou výzvou. Musel do klubu přivést potentního útočníka, což se mu nakonec podařilo. 24letý forward se v 7 zápasech dokázal prosadit hned šestkrát. Navázal tak na svůj skvělý ročník v druholigových francouzským Métách, kde se senegalský rodák dokázal vsítit 20 branek v 37 zápasech.

[break]
5 hráčů Gunners, kteří letos kopou velkou bídu

Calum Chambers (Arsenal)

Chambers zde nefiguruje proto, že bychom nebyli přesvědčeni o jeho kvalitách. Ty už ostatně potvrdil během svého působení v Southamptonu. Do žebříčku jsme ho zařadili s ohledem na to, jak náramně si vede v dresu Gunners. Stal je jedním ze základních kamenů defenzivní řady Arsenalu. Kanonýři si zajistili kvalitního obránce na dlouhá léta dopředu.

[break]
Proč je Manchester United tak populární? Kraluje online světu

Graziano Pelle (Southampton)

Jedno z největších překvapení dosavadního průběhu PL. Fanoušci nizozemského fotbalu možná tak překvapeni nejsou. Pelle v dresu Feyenoordu dal 50 gólů v 57 zápasech. Na anglický fotbal se však adaptoval přímo bravurně. Čerstvý italský reprezentant se v deseti úvodních kolem dokázal trefit šestkrát a patří mezi nejlepší nákupy Ronalda Koemana.

[break]
Forma Van Persieho v luftu? Van Gaal proto nejspíš vsadí na mládí

Saido Berahino (WBA)

Rodák z Burundi je členem anglické reprezentace do 21 let. Jeho výkony však naznačují, že povýšení do seniorské kategorie na sebe nenechá dlouho čekat. Po deseti kolech už nasbíral celkem sedm přesných zásahů. West Brom mu bude za chvíli malý. Už teď kolem něj krouží potenciální zájemci. Hovoří se zejména o zájmu Tottenhamu.

[break]
Nejúspěšnější sběratelé čistých kont v novém ročníku


Dušan Tadič (Southampton)

Srbský reprezentant se řadí mezi to nejlepší v PL. Má velký podíl na druhém místě svého týmu. 25letý hráč je dalším Koemanovým nizozemským nákupem. Tadič působil v Twente, kde ve dvou sezónách dal dohromady 29 branek. Srb má kontě jednu branku a šest asistencí. Přestupová částka 14 milionů eur se Southamptonu začíná velmi vyplácet.

Kdo patří mezi nekreativnější ikony na půdě Ligy mistrů?