Chelsea otočila zápas v Liverpoolu, United porazilo Crystal Palace

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Chelsea zásluhou Cahilla a Costy otočila nepříznivý stav na stadiónu Anfield a slaví další tři body, které upevňují její pozici na čele tabulky nového ročníku Premier League. Blues tak zůstávají jako jediný tým stále bez porážky v nejvyšší anglické lize. Český reprezentační brankář Petr Čech sledoval šlágr kola opět jen na lavičce.

15 hvězd, které vyměnily atraktivní ligy za herní jistotu

Blues udrželi svůj náskok nad Southamtonem o čtyři body, neboť druhý celek Premier League vyhrál v odpoledním duelu s Leicesterem 2:0 a připsal si čtvrtý triumf v řadě . Brendan Rodgers avizoval odhodlání domácích, které potvrdil již v deváté minutě Emre Can, který svým premiérovým gólem poslal Liverpool do vedení. Viníkem byl obránce hostů Gary Cahill který ramenem nešťastně tečoval do protipohybu Thibauta Courtoise míč do sítě.

Stoper však vzápětí svou chybu odčinil, neboť se prosadil po rohovém kopu Cesca Fábregase a protlačil míč za čáru, přestože brankář měl míč ve své moci. V 67. dokonal obrat Diego Costa, který využil průniku Césara Azpilicuety a zaznamenal v nové sezóně desátou trefu, kterou se dotáhl na čelo tabulky střelců, které vládl Sergio Agüero z Manchesteru City.

Mizérie Manchester United se projevovala i v utkání s Crystal Palace, ale kouč Van Gaal se opět ukázal jako dobrý taktik, když vyslal v 63. minutě na trávník španělského záložníka Juana Matu, který se hned o čtyři minuty později prosadil.