Pět variant pro Arsenal, pokud v lednu odejde Podolski

Arsene Wenger v této sezóně příliš do hry nezapojuje německého ostrostřelce Lukase Podolskiho, který i těch pár minut na hřišti své kvality dokazuje. Hráč, který zřejmě nezapadá do taktického konceptu, by mohl Emirates v lednu opustit a je třeba si položit otázku, koho postavit místo něj. Podolski byl spojován jeden čas s Tottenhamem, což ale ihned v rozhovoru pro britská média vyvrátil. Kam by se tedy jeho cesta mohla v zimě ubírat a kdo by ho mohl nahradit?

Pět variant pro Arsenal, pokud v lednu odejde Podolski
Vylepší Chelsea rekord? Půjde přes stovku, věští Wenger

5. Pedro (Barcelona)


Španělský útočník se propadl v katalánské hierarchii směrem dolů na úkor letního příchodu Luise Suáreze. Přestože se o jeho odchodu do Arsenalu mluvilo již v horkých měsících tohoto roku, zatím stále na Camp Nou působí, i když ve hře se objevuje sporadicky. Wenger by měl využít lednového okna, aby nepromarnil možnost, o kterou je zájem v celé Evropě.

[break]
Nejlepší jedenáctka světa složená z hráčů do pětadvaceti let

4. Anderson Talisca (Benfika)


Jeden z nejžhavějších artiklů v Evropě, který je možný získat do svých řad za poměrně příznivý peníz. Jenže zájem projevují i Chelsea a Liverpool, a tak půjde cena za tohoto zajímavého Brazilce zcela jistě nahoru. Pro Gunners by jeho angažovaní bylo velkým přínosem.

[break]
Wenger se nesmí dívat na peníze a mistra světa přivést

3. Klaas-Jan Huntelaar (Schalke)


Jméno nizozemského útočníka, které by si přál snad každý evropský klub mít na své soupisce. Jednatřicetiletá opora Schalke dokazuje své přednosti nejen v Bundeslize, ale dobrou vizitku zanechal Huntelaar i na světovém šampionátu v Brazílii. V dřívější době se hojně spekulovalo o zájmu Spurs a Reds.

[break]
Bale? Za všechno může Ronaldo...

2. Julian Draxler (Schalke)


Další tvář bundesligového Schalke, která reprezentuje Německo i v národních barvách. Huntelaarův spoluhráč Julian Draxler je sice zcela jiným typem než Podolski, ale o to zajímavějším. Po tomto mladém telentu, jenž je váben celou řadou evropských velkoklubů, pokukuje i Wenger. V létě se ukázalo, že i Gunners mají dobré finanční zázemí, a že by jeho zisk nemusel být zase takovým oříškem, jak se na první pohled zdá být.

[break]
9 hráčů, kteří v Arsenalu nedokázali naplnit velký potenciál

1.Joel Campbell (Arsenal)


Co musí ještě tento kostarický reprezentant udělat, aby mohl konečně hrát za Gunners? V létě dovedl svou zemi až do čtvrtfinále, kde byl tento středoamerický stát vyrovnaným soupeřem „Oranjes“, a padl až v penaltovém rozstřelu. V roce 2011 jej získal Arsenal, přesto stále lítal po hostováních. V létě se však na Emirates vrátil, jenže se na trávník podíval jen na 37 minut, což je na talent jeho rozměru secsakra málo. Velmi rychlý hráč se skvělou technikou bude jistě doufat, že pokud Podolski odejde, mohl by ho nahradit právě on.

TOP 10 světových hvězd, jež si v Chelsea zruinovaly kariéru