Kroos: Ancelotti mě v Realu potřeboval

Kroos: Ancelotti mě v Realu potřeboval

Proč se rozhodl Toni Kroos v létě právě pro Real? O jeho služby měl přitom velký zájem nejen jeho dosavadní zaměstnavatel Bayern Mnichov, ale i přední celky z anglické Premier League. Úřadující světový šampión však zvolil bílý dres Realu.

Za vše podle Kroose může kouč Carlo Ancelotti, jenž se vyjádřil jasně a razantně. „Mluvili jsme spolu často. Hned v úvodu mi řekl, že se mnou by byl Real lepší, a že se mnou počítá do základní sestavy,“ prozradil Kroos, jenž přišel do Realu za 25 milionů euro.

Záhy zjistil, že mu Ancelotti nelhal. Čtyřiadvacetiletý Kroos totiž odehrál všech jedenáct ligových duelů Realu, v nichž dal jeden gól a dalších šest připravil.

„Ancelotti chtěl mít více vyvážený tým a chtěl více kontrolovat míč. Řekl mi, že chce hru Realu ještě vylepšit a něco změnit. A právě proto prý potřeboval mě. V Bayernu jsem měl více ofenzivních úkolů, zde jsem spíše zataženější,“ prozradil Kroos.

„Po příchodu do Bayernu mi Pep Guardiola řekl, že dobří hráči jsou ti, kteří umí i bránit, ne jen podporovat ofenzivu. Nyní to vypadá, že pod trenérem Ancelottim půjdu stejnou cestou, za což jsem rád,“ dodal Kroos.

Nejlepší jedenáctka světa složená z hráčů do pětadvaceti let

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.