Piqué nehodlá utíkat bez boje, co na to Chelsea a United?

Piqué nehodlá utíkat bez boje, co na to Chelsea a United?

Gerard Piqué se rozhodl ukončit spekulace o jeho odchodu do Manchesteru United a prozradil, že Barcelonu nehodlá opustit a na Nou Campu chce zůstat. Řekl to v rozhovoru pro španělskou televizi MovistarTV.

Piqué již zdaleka nemá v Barceloně pozici na stoperu tak pevnou, jako tomu bývalo v posledních letech. Rozhodně se však nehodlá vzdát a bez boje utéct. Ba naopak! O své místo v základní jedenáctce hodlá tvrdě bojovat.

Toho chtěly využít přední celky z anglické Premier League včetně Chelsea či Manchesteru United, kde již Piqué několik sezon působil. Z jeho přesunu do Anglie však podle všeho nic nebude.

„Nemyslím si, že by bylo dobré přemýšlet o odchodu poté, co jsem nehrál dva nebo tři zápasy. Barcelona je můj život a já nemám v plánu jí opouštět. Budu bojovat o místo v sestavě,“ nechal se slyšet španělský reprezentant.

Podle všeho ale s koučem Luisem Enriquem nevychází tak dobře jako třeba s Guardiolou či Vilanovou. „S Enriquem máme běžný vztah jako mezi trenérem a hráčem. On je tím kdo volí hráče a taktiku a on zodpovídá za výsledky, stejně jako všude jinde,“ dodal Piqué.

Nejlepší jedenáctka světa složená z hráčů do pětadvaceti let

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.