Uchvácený Mourinho: Bylo to brilantní, fotbal z jiné dimenze

Portugalský kouč José Mourinho zažívá na lavičce Chelsea velmi vydařené období. Po výhře nad West Bromwich Albion 2:0 si Blues upevnili pozici na čele soutěže, když ze dvanácti doposud odehraných ani jednou neprohráli a pouze dvakrát nebodovali naplno.

Mourinhovi, jenž pouze na lavičce nechal opět sedět Petra Čecha, se proti WBA líbil především první poločas, ve kterém padly obě branky. Další trefou se po svém přestupu z Atlétika Madrid prezentoval útočník Diego Costa a přesnou mušku prokázal i tahoun týmu Eden Hazard.

Když pak červenou kartu viděl Claudio Yacob zdálo se, že domácí hráči na Stamford Bridge přidají další góly a budou bavit diváky. Koření fotbalu se už ale fanoušci v Londýně nedočkali, tři body je ovšem zahřály dostatečně.

K vynikajícímu výkonu se totiž rozchytal hostující gólman Ben Foster, jenž domácím lapil několik tutovek. „První půle byla z naší strany brilantní. Předvedli jsme fotbal z jiné dimenze. Klidně jsme mohli vyhrát 4:0 nebo 5:0,“ lebedil si nad výkonem svých svěřenců někdejší kouč Interu Milán či Realu Madrid.

Po změně stran už to ale taková paráda nebyla, přesto Mourinho hráče nekáral a raději vyzdvihl úsilí hostujícího týmu. „Na to, že hráli více jak poločas o deseti, předvedli velmi solidní výkon. Sice neměli šanci na bodový zisk, ale hráli velmi dobře a organizovaně," hodnotil.

Mourinho si zároveň pochvaloval fakt, že útočník Diego Costa dostal od reprezentačního trenéra volno, které mohl využít k regeneraci a na jeho výkonech to bylo hned znát. „Rozdíl byl jasně viditelný. Mohl běhat, sprintovat a jít do každého souboje,“ dodal kouč.

Arsenal ve šlágru padl, Blues opět vítězně, Newcastle vyhrál popáté v řadě!