Vítězové a poražení 12. kola Premier League

Sezóna Premier League pomaličku, ale jistě, směřuje do své poloviny. Po reprezentační pauze jsme se vrhli na dvanácté kolo, které přineslo opět mnoho zajímavých výkonů. Kdo překvapil pozitivně a kdo naopak negativně a může být řazen mezi vítěze a poražené?

Sestava Chelsea složená z nejhorších přestupů José Mourinha: Nechybí Jarošík

Vítězové:

Christian Eriksen

Ofenzivní záložník Tottenhamu Hotspur znovu dokázal, jak důležitou postavou Kohoutů je. Dánský reprezentant prozatím nevynechal ani jeden zápas letošní sezóny a na kontě má už čtyři branky. Tu poslední vsítil v Hullu, kde Tottenham od osmé minuty prohrával po brance svého odchovance Jakea Livermora. Kdo ví, jestli by se stav měnil, kdyby v 50. minutě nevyfasoval červenou kartu hráč domácích Gastón Ramirez. Do deseti minut srovnal Harry Kane a když už to vypadalo, že se budou body dělit, v devadesáté minutě dokončil obrat nádhernou střelou z devatenácti metrů právě Christian Eriksen.

[break]
Neporazitelný Arsenal 2004 vs. Arsenal 2014: Který kádr má větší kvalitu?

Danny Ings

Burnley, jakožto prvoligový nováček, nezačal vůbec slavně a do dvanáctého kola sídlil na poslední příčce s pouhými sedmi body. Ale v nejvyšší anglické fotbalové soutěži se už pomaličku otrkává a po první výhře z jedenáctého kola nad Hullem si připsal výhru druhou. Překvapivě totiž venku porazil Stoke, který klesl na desátou příčku.

Za vítězství může být Burnley vděčné hlavně svému dvaadvacetiletému útočníkovi Dannymu Ingsovi. Ten byl po pouhých dvanácti minutách hry na správném místě a neměl problém zakončit z pozice před malým vápnem. Očividně zaskočení Hrnčíři se nestihli po první brance ani rozkoukat, když to pokraji perfektně potáhl Knightly a parádním centrem zase před malým vápnem našel Ingse, který to z takových pozic očividně umí. Stoke sice po čtvrt hodině kontaktoval stav na 1:2, ale vyrovnat dvě branky anglického mladíka už nedokázal.

[break]
Žádný Messi ani Ronaldo: Jak bude za pět let vypadat nejsilnější světová XI?

Poražení:

Liverpool

Liverpool je v letošní sezóně hodně tragický a po dvanáctém kole se symbolicky usadil na dvanácté příčce s pouhými čtrnácti body. Nyní na první evropskou příčku ztrácí pět bodů, což není nic zvláštního, když zkompletoval tři prohry v řadě.

Po prohře s Newcastlem a Chelsea přišel neočekávaný zkrat proti Crystalu Palace. Londýnský celek bojuje o záchranu, navíc nevyhrál pět zápasů v řadě. Liverpoolský mančaft si tak měl poměrně lehce poradit, přesto prohrál po brankách Ledlyeho, Jedinaka a Geyla vysoko 3:1.

[break]
Nejsměšnější přestupové cíle v Premier League

Kieran Gibbs

Mluvit u Arsenalu o nezdařeném začátku sezóny, to je poměrně zbytečné, protože jsme si už na labilní výkony londýnského celku museli zvyknout. V sobotu na Emirates Stadium hostil Manchester United a o nejsledovanější zápas v Anglii bylo postaráno. První poločas skončil dle očekávání remízou, gólový pytel ve druhé půli tak někdo musel nutně roztrhnout. Skóre otevřel Kieran Gibbs, který ležíc na zemi tečoval balón do své brány a vykouzlil výstavní „vlastňák“. Rooney pět minut před koncem zvyšoval na 2:0, a tak gól Olivera Girouda v nastaveném čase byla jen jakýmsi estetickým okamžikem konce zápasu. Arsenal podruhé v řadě prohrál, přičemž Manchester naopak podruhé vyhrál a díky devatenácti bodům okupuje čtvrtou příčku. Gunners jich mají sedmnáct, proto musí být spokojeni s pozicí osmou.