Hlouškovi chybí Pekhart a říká: Dlouho poslední nebudeme

Adam Hloušek čekal na první bundesligový start letošního ročníku v základní sestavě (předtím šel třikrát do hry jako střídající) až do neděle. Debut za vfB Stuttgart si připsal v domácím utkání proti Augsburgu, který se však jeho zaměstnavateli příliš nevydařil.

Hlouškovi chybí Pekhart a říká: Dlouho poslední nebudeme
Mahmutovič do zahraničí a Nivaldo do Jablonce?

Do Stuttgartu přestoupil z Norimberku, který sestoupil. V novém působišti je spokojen, jediný, kdo mu chybí, je jeho ofenzivní vrstevník Tomáš Pekhart, jenž aktuálně bojuje ve druhé bundeslize za Ingolstadt, za který však v dosavadním průběhu ročníku odehrál pouhých 50 minut bez gólového vyústění: "Jediné, co se mi tu nelíbí, je to, že zde nemám spoluhráče Tomáše Pekharta. V Norimberku jsme spolu byli každý den. Nyní jsem tu sám. Ale život je tu trochu hezčí, by´t i Norimberk je pěkné město. Líbí se mi tu, všude je zeleň, vinohrady, taková větší pohoda. Výhodou Stuttgartu je také to, že je tu lepší počasí," ozřejmil Hloušek, jehož názor publikoval web sme.sk.

Ačkoliv se Hloušek pohybuje již pár let na konci bundesligové tabulky, současní příznivci VfB z Mercedes Benz Areny pro více než 60 tisíc diváků jsou podle jeho názoru ještě náročnější, než ti, na které byl zvyklý na bavorském Grunding Stadionu: "Fanoušci jsou v bundeslize srovnatelní. Stojí za vámi, i když se nedaří, ale je jasné, že příznivci ve Stuttgartu jsou náročnější. vyvíjejí na nás větší tlak, protože jsou zvyklí na jiná místa. A já se jim nedivím," pokračoval na stránkách sme.sk univerzál, jenž hrál jak v útoku, tak v záloze a v současnosti nastupuje v obraně.

Jeho chlebodárce v současnosti uzavírá bundesligový peleton s pouhými devíti získanými body. Werder Brémy, Borussia Dortmund, Hamburk či Freiburg ovšem nejsou daleko: "Stuttgart hrál o sestup i v minulém ročníku a ten tlak se tady stále drží a je enormní. Stuttgart je v Německu top mančaft, ale to, že jsme poslední, už myslím dlouho platit nebude," uzavřel v rozhovoru pro sme.sk pětadvacetiletý český reprezentant s minulostí ve Slavii, Kaiserslauternu či Jablonci.

Od Čecha Arsenal odrazují i bývalé legendy