Tohle Barca prokaučovala! Kde teď mohla být...

Tohle Barca prokaučovala! Kde teď mohla být...

Současná opora mezi třemi tyčemi londýnské Chelsea Thibault Courtois, talentovaný stoper Realu Madrid Raphael Varane a Viktor Fischer se v roce 2011 mohli stát hráči Barcelony a stačilo by k tomu pouze 10 milionů eur. Místo toho talentovaní borci zamířili do jiných klubů a katalánský velkoklub ostrouhal.

Někdejší skaut španělského celku Bojan Krkič senior prozradil, že všichni tři byli blízko angažmá na Nou Campu, ale ani jednoho se nakonec ulovit nepodařilo. Mrzí to především v případě Courtoise s Varanem, kteří prokazují své obrovské kvality.

Courtois nakonec zamířil z Genku do Chelsea, Varane z Lens do Realu a Fischer z Midtjyllandu do Ajaxu.

„Courtois byl přestupu do Barcelony velmi nakloněný. Bylo to v roce 2011 a mohli jsme ho získat za částku mezi třemi až čtyřmi miliony eur. Byl připravený, že bude v úvodu angažmá hostovat, nebo hrát za béčko. Ale Andoni Zubizarreta nic neudělal, a tak zamířil Courtois do Chelsea,“ řekl Krkič pro Cadena SER.

„Varane mě uchvátil hned, jak jsem ho poprvé viděl. Bylo mi jasné, že z něj bude výjimečný hráč. Barcelona pak ovšem poslala dalšího skauta, jenž viděl zápas Monaka s Lens. Ten se Varanovi asi nevydařil a kvůli negativnímu hodnocení nakonec na Nou Campu neskončil,“ vzpomínal.

„To samé s Fischerem, jenž byl k dispozici za 1,4 miliony eur. Ale Barca tehdy preferovala Kika Femeniu. Všichni tři hráči jsou nyní borci světových kvalit a my je mohli mít za méně jak 10 milionů eur,“ dodal Krkič.

Žádný Messi ani Ronaldo: Jak bude za pět let vypadat nejsilnější světová XI?

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.