Brno odjelo za kondiční přípravou do Luhačovic

Brno odjelo za kondiční přípravou do Luhačovic

Se všemi novými posilami odcestovalo v pondělí dopoledne FC Brno ke kondičnímu soustředění do Luhačovic. Trenér Josef Mazura má k dispozici pětadvacítku hráčů a v kádru má i všech pět nových tváří včetně brankáře Martina Lejsala a středopolaře Petra Pavlíka.

Lejsal do Brna přestoupil na sklonku roku z italské Regginy, Pavlík přišel ze Slovácka. Nováčkem v kádru je i obránce Tomáš Ineman, jenž přestoupil z HFK Olomouc, a z hostování se vrátili z Mostu další bek Zdeněk Houšť a z Mladé Boleslavi útočník Pavel Simr.

V Luhačovicích přijde na řadu především kondiční stránka přípravy. "Ovšem některé tréninkové fáze budeme věnovat i herním tréninkům, neboť nás při zpáteční cestě čeká v sobotu první utkání Tipsport Cupu s Kunovicemi," řekl před odjezdem trenér JOSEF MAZURA, který je s novými posilami v týmu spokojen. Podmínky v Luhačovicích označil za ideální pro úvod přípravného období.

Jeho prioritou pro jarní část sezony je zlepšení defenzivní činnosti. "Tomuto cíli odpovídají i noví hráči. Lejsal zvýší konkurenci mezi brankáři a s výjimkou Simra by měli i další tři noví hráči přispět ke zpevnění naší obrany," řekl Mazura.

Po návratu z Luhačovic se budou Brňané připravovat v domácím prostředí a koncem ledna vyrazí na pětidenní herní soustředění do rakouského Lindabrunnu.

[ 2.1.2006 - ČTK / eFotbal. Foto: MARSfoto ]