Pět důvodů, proč by se Chelsea měla vyvarovat zisku Messiho

Pět důvodů, proč by se Chelsea měla vyvarovat zisku Messiho

Argentinský kanonýr Lionel Messi před časem připustil, že opustit Camp Nou a zkusit své štěstí také jinde. V případě, že by přišla astronomicky lákavá nabídka, vedení Katalánského klubu by ho údajně ani nedrželo. Přestože je klíčovou osobností týmu, strategie už není postavena jen na něm, a tak by ho byla Barcelona schopná postrádat. Velký zájem o jeho služby by mohli mít na Stamford Bridge, neboť ambice Mourinha jsou rok od roku větší a hladovější. A Chelsea má dostatečné zázemí, kapitál i potenciál, aby mohla tuto hvězdu ulovit. Proč by tak ale konat neměla?

S takovou formou Agüera jsou věci dosažitelné, zářil Kompany

5. Příliš vysoká cena


Pokud by chtěli Blues přivést Lionela Messiho do Premier League, museli by zcela jistě pokořit transferový rekord za cenu rizika, že se Argentinec na ostrovech neuchytí. 200 milionů liber se jeví jako velký hazard za sedmadvacetiletý klenot, který je celý svůj život zvyklý na Barcelonu a nikdo netuší, jak moc se umí adaptovat na jiné prostředí. Za tuto sumu by Mourinho přivedl hned několik zajímavých posil, které by celkovému obrazu základní sestavy mohly více prospět, nežli jednotlivec.

[break]
Nemůžu si myslet, že přežiji vše, je si vědom manažer Reds

4. Problémy s daněmi


Jeden z možných důvodů, proč se mluví o jeho odchodu ze Španělska je fakt, že Argentinec je údajně v současné době zapleten do daňového sporu s tamními orgány a je možné, že brzy bude stanoven den blízkého soudu. Na Stamford Bridge by jistě nechtěli být bráni jako spoluautoři Messiho úniku ze Španělska před spravedlností.

[break]
Sestava Chelsea složená z nejhorších přestupů José Mourinha: Nechybí Jarošík

3. Nepotřebují nového vůdce


Přestože mají Katalánci k dispozici Suáreze a Neymara na Camp Nou, stále není pochyb o tom, kdo je nejsilnějším psem v této smečce. Messi je dobrým hráčem tehdy, pokud se mu přizpůsobí celý tým a staví se na něm celá strategie. Chelsea by tak musela dost překopávat svou nynější taktiku, což by ji mohlo rozladit více ke škodě, než k užitku. Pokud se na současně silný kádr Blues podívá člověk bez růžových brýlí, musí souhlasit, že Messi není nezbytně potřeba.

[break]
Vítězové a poražení 12. kola Premier League

2. Nákup velkých hvězd Chelsea moc nevychází


Zatímco je Messi na jiné úrovni než většina současných hráčů Chelsea, je třeba se poohlédnout do historie, kdy za éry majitele Romana Abramoviče přišlo na Stamford Bridge hned několik velikánů, kteří však nenaplnili potenciál a celý nákup se jevil jako nedobrý. Jména jako Andrej Ševčenko, Fernando Torres či Juan Sebastian do týmu nikdy pořádně nezapadla.

[break]
Mourinho: Pětice reálných posil pro jeho tým “neporazitelných”

1. Risk finanční stability


Pokud by Chelsea získala Messiho, je velmi pravděpodobné, že by musela změnit strukturu štědrého odměňování svých hráčů. Jenže v Anglii je daňový systém více přísnější než ten ve Španělsku, a navíc i ostatní hráči by se dožadovali svých práv. Hráči jako Eden Hazard, Diego Costa či Cesc Fábregas by mohli žádat o přidání a londýnská kapsa taktéž není bezedná.

Sestava Premier League složená z nejhorších letních přestupů