Agenti si namastili kapsu, jen Chelsea jim za rok nasypala 21 milionů eur

Agenti si namastili kapsu, jen Chelsea jim za rok nasypala 21 milionů eur

O tom, že práce hráčského agenta není leckdy zrovna snadná, nemůže být pochyb, na druhou stranu se na ní dá velmi solidně vydělat. Své by o tom mohl vyprávět Jorge Mendes… Kolik však vyplatilo dvacet nejlepších anglických celků agentům za přestupy od 1. října 2013 do 30. září 2014? Do kapes agentům v tomto období putovalo 144 milionů eur, což je o 25 milionů více, než za předchozí dvě přestupní okna.

Nejvíce musela platit Chelsea, která za služby agentů utratila 21 milionů eur, činili se i v Liverpoolu, který za přestupy vydal agentům ze své kapsy 18 milionů.

Na Stamford Bridge se v posledních dvou přestupových termínech stěhovala řada hráčů. Přišli Diego Costa, Cesc Fábregas, Nemanja Matič, Mohamed Salah, Kurt Zouma, Filipe Luis, Didier Drogba či Loic Rémy.

Manažer Reds Brendan Rodgers zase po prodeji Luise Suáreze získal například Rickie Lamberta, Adama Lallanu, Emre Cana, Lazara Markoviče, Dejana Lovrena, Maria Balotelliho nebo Divocka Origiho.

Na rozdíl od Chelsea v Liverpoolu posily zatím příliš nefungují. Blues totiž vedou tabulku Premier League, kdežto Liverpool se potácí až ve druhé desítce.

Hodně vysoko v žebříčku jsou i oba kluby z Manchesteru. Citizens agentům zaplatili 16,09 milionů eur a United 10,01 milionů.

Pět důvodů, proč by se Chelsea měla vyvarovat zisku Messiho