Nejvýraznější mladé objevy probíhajícího ročníku Premier League

Mladí talentovaní hráči jsou vždy velmi široce sledovaní. Obzvláště v anglické nejvyšší soutěži. Fanoušci s velkým zalíbením sledují vývoj svých klubových nadějí. Bohužel každému talentu není přáno se naplno prosadit. Náš článek se však ponese v pozitivnějším duchu. Zaměříme se na hráče, jež zaznamenali v probíhajícím ročníku PL největší pokrok. Souhlasíte s naším výběrem?

Nejvýraznější mladé objevy probíhajícího ročníku Premier League
Zrají jako víno: Nejlepší třicátníci současného fotbalu

Rolando Aarons - Newcastle United

Devatenáctiletá hvězdička, která rozvíjí svůj talent v kádru Magpies. Aarons prozatím odehrál jen 102 ligových minut, přesto se mu podařilo skórovat. Ještě lepší bilanci má v národním týmu Anglie do 20 let. Jeden start a jeden gól. Tohle jméno si pořádně zapamatujte.

Saido Berahino - West Bromwich

Rodák z Bujumpury patří mezi největší hvězdy WBA. Počáteční gólostroj se sice trošku zadrhl, ale 7 branek v 13 utkáních je velice solidní počin. Svými výkony si vysloužil povolání do anglické reprezentace. Tam je prozatím pouhým nováčkem, zatímco v týmu do U-21 patří k nejlepším. Berahino by se mohl ukázat na ME do 21 let konaném na našem území.

[break]
Tři důvody, proč může být Mourinho opět evropským králem

Calum Chambers - Arsenal

Pro fanoušky anglické ligy se jedná o poměrně známého hráče. V uplynulém ročníku PL odehrál za Southampton 22 utkání. V probíhající sezóně přidal dalších 12 startů. Wenger ho z nouze začal stavět na stoperské pozici. Trenérovu důvěru rozhodně nezklamal.

Harry Kane - Tottenham

Na White Hart Lane se rodí nový střelec. Jeho jméno je Hary Kane. V PL má už kontě dva přesné zásahy. Daří se mu především v Evropské lize, kde už dal sedm gólů. Na 21letého forvarda slušný počin, nemyslíte?

[break]
I mistr Alex se utne: Nejhorší přestupy v novodobé historii Manchesteru United

Liam Moore - Leicester City

Hráč Leicesteru prožívá svojí premiérovou sezónu v první lize. A vede si dobře. 21letý anglický obránce je základním kamenem obranného valu Lišek. Taktéž je členem anglického týmu do 21 let. Může nastupovat na pravé straně obrany, ale i v jejím středu.

Ayoze Pérez - Newcastle United

Tento mladý Španěl překvapil fanoušky po celém světě. Alan Pardew si ho přivedl z druhé španělské ligy, kde dal za Tenerife 16 branek. Svoje střelecké vlohy potvrzuje i v nejlepší světové ligové soutěži. Odehrál 480 minut a stihl dát tři góly.

[break]
Liga výjimečných: 10 nejlepších fotbalistů 21. století

Andrew Robertson - Hull City

Talentovaný skotský levý bek se do Hullu přestěhoval z Dundee United. Ve svých 20 letech se dokázal prosadit do základní sestavy. Povedené anglické angažmá pro něj zajistilo místo ve skotském národním týmu.

James Wilson - Manchester United

Vedení United si od tohoto supertalentu slibuje velké věci. Šancí dostává velmi po málu. Přesto dokáže zaujmout oko diváka. V minulé sezóně se mu podařilo vstřelit dva góly do sítě Hullu. Od té doby se znovu netrefil. Je mu pouhých 18 let a patří mezi největší talenty anglické kopané.

Fotbalisté a jejich partnerky: Která z nich je nejkrásnější?