Přemýšlel jsem, že s fotbalem skončím, překvapil Rajtoral

Únavový syndrom a František Rajtoval, to už je příběh o dvou kapitolách. Ten poslední, který začal před rozjezdem Synot ligy po Superpoháru se Spartou a táhl se drtivou většinu podzimu, skončil v utkání proti Jablonci, do kterého zasáhl bývalý hráč Ostravy či Hannoveru jakožto střídající hráč.

Přemýšlel jsem, že s fotbalem skončím, překvapil Rajtoral
Koubek: Pustit před sebe Spartu a nejen ji by bylo hloupé

"V létě jsem na sobě cítil, že se mi vrací věc, se kterou jsem se pral před časem v Ostravě. Nechtěl jsem si to připustit, ale došlo to postupně do stadia, kdy už jsem si musel dát odpočinek, vypnout. Postihlo mě navíc i svalové zranění. Řekněte někomu, že jste unavený, že to dál nejde, a moc pochopení nezískáte. Lámal jsem to přes únavu. To pak člověk může buď zkolabovat, nebo musí vypnout. Zvolil jsem to druhé," ozřejmil v rozhovoru pro sport.cz svěřenec trenéra Miroslava Koubka.

O svých problémech promluvil veřejně poprvé: "Není to pouze únavový syndrom, jde o obsáhlejší záležitost. Není to tak, že si člověk vezme tabletu a za týden je zdravý. Je to hra o čas, kdy se uzdravíte. Měl jsem zkušenost z minula, myslel jsem si, že jsem nachystaný, ale nebyl. V žádném případě. Ovšem popasoval jsem se s tím, pomohla mi rodina, lidi kolem mě, skvěle se zachovala Plzeň. Věřím, že se mi to nevrátí. Ovšem když mě to v létě postihlo, přemýšlel jsem, že skončím s fotbalem. Lidé s touto diagnózou, kteří normálně pracují, končí i v invalidním důchodu. Postihuje to vysoké manažery, doktory, moc se o tom nemluví. Není to nemoc, kterou si veřejnost připouští, ale trpí jí hodně lidí, postihuje každého čtvrtého. Lidi si myslí, že se jedná o slabost, ale není to tak," pokračoval webem sport.cz citovaný osmadvacetiletý univerzál plzeňské sestavy.

Český reprezentant už ani nečekal, že by se zapojil v kalendářním roce 2014: "Teď jsem zpátky, věřím, že budu hrát fotbal co nejdéle. Jsem už přes měsíc v plné síle, jen jsem čekal na šanci. Děkuju trenérovi, že mi ji dal už teď. Po tom všem, čím jsem si prošel, mám o to větší radost. Nečekal jsem, že se vrátím ještě na podzim, to je pro mě bonus," zakončil rodák z Příbrami, jehož slova publikoval server sport.cz.

Sparta vyhrála, ale Plzeň se dokázala udržet na čele