Sedm nejkrásnějších světových stadiónů, které se právě budují

Už v dnešní době jsou po celém světě supermoderní svatostánky. Přesto se vždy objeví někdo, kdo chce už tak vysokou laťku posunout ještě o něco dále. Architekti vymýšlejí různé extravagantní designy a funkce. V tomto článku se podíváme právě na některé z nich. Který stadión Vám připadá nejvíce ohromující?

Sedm nejkrásnějších světových stadiónů, které se právě budují
Kterých 5 posil pomůže oživit hru Gunners?

Singapurský národní stadión

Stánek by měl být otevřen ještě v roce 2014. Plánovaná kapacita je 55 000. Bude sloužit primárně dvou účelům. V roce 2015 zde budou pořádány Jihovýchodní asijské hry. Zároveň bude domovem singapurské reprezentace. Střecha stadiónu je zatahovací a dokáže dokonce posloužit jako obrovský projektor.

[img id="46351"]
[break]
Šestice hvězd Serie A, jež mohou rozzářit Premier League

Stade Des Lumieres - Lyon

Stade Gerland brzo doslouží. Francouzský Lyon si totiž buduje novou arénu. Klubové vedení doufá, že se nový stadión podaří otevřít v průběhu příštího roku. Měl by poskytnout místo až 58 tisícům fanoušků. Bude se zde konat nadcházející EURO 2016. Třeba zde bude hrát česká reprezentace, kdo ví?

[img id="46352"]
[break]
Dvanáct nejsledovanějších lednových transferů mezi anglickými kluby

Nuevo estadio del Club Atlético de Madrid

V roce 2015 bude Estadio Vicente Calderón nahrazen tímto skvostem. Současná kapacita nestačí a tak se nový stánek může pyšnit místy pro 67 500 diváků. Madrid kandiduje na pořádání Olympijských her 2020 nebo 2024. Nový stadión by jistě hostil některé z disciplín.

[img id="46353"]
[break]
Di María, aneb co jste o hvězdě United vůbec netušili

Olympijský stadión v Baku

Sportoviště se zatahovací střechou pojme až 68 700 fanoušků. Stavební práce začaly v roce 2013 a dokončení by mělo přijít během následujícího roku. Stadión bude užívat ázerbájdžánský národní tým.

[img id="46354"]
[break]
Liga výjimečných: 10 nejlepších fotbalistů 21. století

Nový stadion Zenitu Petrohrad

Rusové budou pořádat Mistrovství světa ve fotbale v roce 2018. Putinův režim se bude chtít před světem ukázat ve výborném světle. Stavbu sponzoruje město, které nahradilo původního sponzora Gazprom. Mělo by se zde naměstnat až 62 tisíc diváků.

[img id="46355"]
[break]
5 důvodů, proč by měl Messi opustit Barcelonu

Nou Mestalla - Valencie

Rovněž v poslední době solidně hrající Valencie si buduje nový svatostánek. Bude se jmenovat Nová Mestalla. Vyprojektovaná kapacita uspokojí 74 tisíc klubových fanoušků. Aréna se vyznačuje velice netypickým designem. Exteriér stadiónu je složen z 22,5 tisíc olověných kousků.

[img id="46357"]
[break]
Top šest nejlepších kanonýrů na ostrovech za rok 2014

Lusail Iconic Stadium - Katar

Tento opravdu skvostný kousek světové architektury bude hlavní vlajkovou lodí Mistrovství světa v Kataru. Odehraje se zde úvodní i finálový zápas turnaje. Areál dokáže pojmout až 86 250 diváků. Taky se bude jednat o jeden z nejekologičtějších stadiónů na světě. Líbí se Vám?

[img id="46358"]