O trofej se popere 7 prvoligových a 9 druholigových celků

Osmnáctý ročník zimní Tipsport ligy proběhne ve dnech 7. - 25. ledna 2015 a ve městech Praha, Mladá Boleslav a Olomouc bude bojovat o trofej sedm prvoligových a devět druholigových klubů.

O trofej se popere 7 prvoligových a 9 druholigových celků
Šeterle má být manažerem Lvíčat

Původní myšlenka byla taková, že měly být v každé ze čtyř skupin dva zástupci 1. a dva zástupci 2. ligy - plánovanou rovnováhu však narušila Vysočina Jihlava, která se v poslední chvíli odhlásila.

V příštím roce bude chybět Slavia, Liberec, Jablonec, Plzeň či Sparta. Její účast však byla podle organizátorů nejblíže v historii: "Tak blízko jsme ještě nikdy nebyli. Už jsme měli domluvené i termíny, měli jsme od nich i informace, které zápasy odehrají s celým kádrem a které s kombinovaným, ale po měsíci jednání nakonec Sparta dala přednost přátelským zápasům u sebe na Strahově. Jednou ji ale získáme, patron David Novotný jí to vysvětlí," citoval web sport.cz ředitele tradiční soutěže Aleše Koláře.

Herec z Dejvického divadla byl patronem už v úvodu letošního roku: "David všechny zápasy minulého ročníku na našich stránkách tipoval jako nápovědu fanouškům. Dosáhl úspěšnosti 20 procent, nikoho lepšího jsme zatím neměli," objasnil Kolář, jehož slova publikoval web sport.cz.

Turnaj, jehož dotace byla stanovena na 624 tisíc korun, bude vrcholit Final Four, do kterého postoupí vítězové skupin. Finále se odehraje v Brozanech nad Ohří v Litoměřickém kraji. Pořadatalé očekávají, že by tam mohlo přijít na zápasy až tisíc fanoušků.

Tipsport liga 2015:


Skupina A (Vyšehrad):

Bohemians Praha 1905
Kolín
Táborsko
Most

Skupina B (Vyšehrad):

Dukla Praha
České Budějovice
Viktoria Žižkov
Vlašim

Skupina C (Mladá Boleslav):

Mladá Boleslav
Hradec Králové
Pardubice
Varnsdorf

Skupina D (Olomouc):

Baník Ostrava
Zbrojovka Brno
Sigma Olomouc
Zlín

Pět nejběhavějších hráčů v české nejvyšší soutěži