Kterých pěti hráčů se týká odliv z Jižních Čech?

Vedení Dynama České Budějovice v závěru pracovního týdne oznámilo, že před jarním pokračováním sezóny 2014/2015 dozná prvoligový kádr celé řady změn. Ty první nastaly již v závěru pracovního týdne - jihočeský klub opouští hned pětice hráčů...

Kterých pěti hráčů se týká odliv z Jižních Čech?
Plzni se podařilo ulovit Mahmutoviče, Teplice přivítají Horu

Odchod třiadvacetiletého univerzála Jakuba Hory, který byl nejlepším střelcem mužstva, vidí na jihu neradi: "Přestože u nás byl Kuba na ročním hostování, měla Plzeň právo si ho k 31. prosinci stáhnout. To také udělala," ozřejmil na stránkách dynamocb.cz sportovní manažer Martin Vozábal.

To samé se týká i třiatřicetiletého kapitána Ondřeje Herzána, jenž končí z rodinných důvodů: "Když k nám v zimě přicházel, tak říkal, že přichází sám bez rodiny. A že sám neví, jestli to půjde a zda to bude fungovat. Řekli jsme si, že se každý půlrok sedneme a že si řekneme, jak to je. V létě jsme mu řekli, že o něj dále stojíme a Ondra také chtěl hrát ligu. Teď po podzimu přišel a poprosil mne, zda by mohl vzhledem k rodině své působení v Dynamu ukončit. Sám neví, jestli bude ve fotbale pokračovat, teď chce být hlavně se svojí rodinou," objasnil Vozábal nečekaný krok záložníka se zkušenostmi z Jablonce, Sparty či nižších italských soutěží.

Mizí i dvojice Štěpán Koreš a Jan Vošahlík, s tím, že u druhého jmenovaného ještě může být situace otevřená: "Ohledně Jana Vošahlíka budeme ještě jednat. On u nás byl na půlročním hostování, takže po jeho skončení se automaticky vrací zpět do Slavie. Pro nás je to ale téma a určitě budu dál jednat s Karolem Kiselem, jaké jsou další možnosti," pokračoval webem dynamocb.cz citovaný Vozábal.

Kádr trenéra Urbana, který by mohl ještě přijít například o Ladislava Volešáka, jenž je zapůjčen z Příbrami, pak opouští také devětadvacetiletý záložník David Brunclík, jenž si v roce 2014 připsal za Dynamo čtrnáct druholigových a stejný počet prvoligových startů.

SRALta, SeSHITci, Prasečkář, Kobzan a Řízek: Kdo je kdo ve fotbale II