Jablonec už trénuje v Krkonoších

Jablonec už trénuje v Krkonoších

Hned v první pracovní den nového roku začali přípravu na jarní část ligy hráči FK Jablonec. Ihned po pondělním srazu odvezl trenér Petr Rada dvacítku hráčů na soustředění do hotelu Bedřichov do Špindlerova Mlýna.

"Budeme tu nabírat fyzickou kondici. Hráče čekají výběhy, tělocvična a posilovna. Někteří přišli s trochou nadváhy, ale mají týden na to, aby vše dali do pořádku," řekl RADA. V zatím úzkém dvacetičlenné kádru chybí z podzimní části sezony jen Václav Drobný, kterého si z hostování stáhla Sparta Praha, stálým členem se naopak stal obránce Vladimír Pončák, jehož hostování z Českých Budějovic se změnilo v přestup.

Do hor odjeli i Zdeněk Šenkeřík a Tomáš Michálek, o něž je zájem v Turecku. "Zatím nedošlo k finanční shodě, ale jejich přestup je stále otevřený. Myslím, že Turci se ještě přihlásí," předpokládá Rada. Zdravotně jsou podle něj už zcela v pořádku Luboš Hušek a Miroslav Baranek.

Klub zatím nemá potvrzený příchod žádné posily, ale Rada předpokládá, že v brzké době se do přípravy týmu zapojí po půlroce Radek Dosoudil, jenž se neprosadil v Denizlisporu. "Odjel si ještě do Turecka vyřídit nějaké záležitosti a poté se snad vrátí do našeho kádru," řekl Rada, který velmi touží i po Petru Musilovi z Brna. Transfer je ve fázi jednání mezi kluby.

První zápas sehraje pátý tým ligové tabulky již v sobotu 7. ledna na zimním turnaji Tipsport Cup, ve skupině v Mladé Boleslavi nastoupí od 13:00 proti Hradci Králové.

[ 2.1.2006 - ČTK / eFotbal. Foto: MARSfoto ]