Nejlepších 25 hlášek české historie za poslední čtvrtstoletí

[hot]TOP 25 HLÁŠEK FOTBALOVÉ HISTORIE[/hot] Za posledních let 25 svobodných let jsme toho zažili a slyšeli hodně. Nejlepší fotbalové hlášky – úsměvné i velmi (za)vážné - zaznamenaly hlavně policejní odposlechy v korupční aféře v roce 2004. Díky Čtvrníčkově divadelní hře o Ivánkovi (Horníkovi) některé z nich zlidověly. Proto logicky v „25 nejlepších hláškách“ vítězí žižkovský boss Ivan Horník a současný předseda FAČR, dříve sportovní ředitel pražské Sparty Miroslav Pelta, který však boduje i v jiných projevech a situacích. Ovšem nejsou to jen oni, výbornými hláškami se blýskli například i bývalý trenér národního mužstva a Slavie Petr Rada, exgólman Bohemians 1905 Radek Sňozík a další. Člověk se sice zasměje, ale vypovídající hodnota níže uvedených sdělení by měla být spíše smutnou zprávou o stavu českého„svobodného“ fotbalu a o lidech v něm působících.

Nejlepších 25 hlášek české historie za poslední čtvrtstoletí
Vrba s Fitzelem vyvolali válku s kluby, kterým chtěli „ukrást“ hráče do „své“ akademie

1. „Volal mi Pelta. Pelta, jo? Č.rák. Co chtěl? Nic. A cos mu na to řek? No nic. Tak tos mu řek dobře!“

Ivan Horník, boss Viktorie Žižkov, v odposlechnutém rozhovoru s jedním se svých „kumpánů“.

2. „Český profesionální fotbal je na vysoké sportovní úrovni z hlediska etiky i toho korupčního prostředí.“

Miroslav Pelta, už v roli předsedy FAČR, dobře ví, o čem mluví.

3. „My furt jsme negativní, celej národ, ty vole. My se blbě vyse.eme a řeknem‘: Jak to, žes to nevys.al rovně?!“

Petr Rada, bývalý trenér pražské Slavie, v besedě s fanoušky červenobílých po remíze 3:3 v přípravném utkání s Parmou odborně posoudil stav českého národa a jeho blbou náladu.

4. „Ty vole, já bych mu (Kotrbovi – pozn. red.) nejradši řek: Ty ču.áku, tys přišel do Sparty, měli jsme náskok, vole, na jaře jsme se klepali, vole, všechno bylo cinklý, vole, jinak byl konec, nevyhráli jste ani jedinej zápas, ani s Hradcem to nešlo. Jo, tragédie, ostuda, blamáž, ty vole, Champions League, kvalifikace. Tak si na to vzpomeň, jak jsme postoupili, ty ču.áku.“

Miroslav Pelta, předseda FAČR, dříve sportovní ředitel Sparty, v rozhovoru s Ivanem Horníkem se o bývalém trenérovi Sparty Jiřím Kotrbovi vyjadřoval velmi kriticky.

5. „Věřím chlapcům ze Sigmy, že do dvou let bude ve finále Ligy mistrů.“

Daniel Landa coby kejklíř Žito a mentální kouč se poněkud spletl. Sigma Olomouc do dvou let nepostoupila do finále Ligy mistrů, ale spadla do druhé ligy.

[break]
Čáp, Náčelník, Švábová, Prádelník, Vyhazovač: Kdo je kdo ve fotbale? (

6. „Je to v p.rdeli a mrzí mě, že jsi zapomněl ty s Peltou, jaký to bylo, vole, když já jsem byl na Letný a vy jste byli na Severu, vole, když jsem tam vozil, vole, nula celá pět Kotrba, vole, nula celá pět Pelta, vole, a nula celá pět, vole, hráči.“

Ivan Horník, boss Viktorie Žižkov, v hovoru s neznámým mužem říká, že trenérovi pražské Sparty Jiřímu Kotrbovi posílal tuhle SMS, v níž naznačoval, že by si za dva body, které jeho Viktoria Žižkov remízou 0:0 odebrala Baníku Ostrava (bojujícímu se Spartou o titul) zasloužil nějaké peníze a že by se mu Pelta s Kotrbou měli revanšovat za staré jablonecké časy, kdy naopak on jako sparťanský funkcionář motivoval Jablonec v boji proti konkurentům Sparty (hlavně Slavii). Kotrba později vysvětloval, že šlo o motivačních padesát tisíc korun, experti se však domnívali, že „nula celá pět“ znamená pět set tisíc. A to třikrát.

7. „U nás jinej zápas, nestandardní, ne CZK, víš, jak to myslím.“

Miroslav Pelta ještě coby sportovní ředitel Sparty v rozhovoru s rozhodčím Jiřím Vodičkou zdůrazňuje, že jejich důležitý zápas s Baníkem Ostrava rozhoduje slovenský sudí Michel a že tedy půjde o jiné relace. Když pak byl Pelta předvolán k výslechu, řekl, že termínem „ nestandardní, ne CZK“ neměl na mysli peníze, ale kvalitu sudích, kteří byli ze Slovenska. Proč ale kvalitu výkonu rozhodčího měřil českou měnou a korunami, ví jen Pelta sám.

8. Neříkejte mi, že rozhodčí je schopný rozhodnout zápas.“

Miroslav Pelta, už ve funkci předsedy FAČR, to nejspíš nikdy nezažil.

9. „Rozhodčí v české komoře by měli ubrat plyn.“

Miroslav Pelta, opět ve funkci předsedy FAČR, měl naštěstí na mysli komoru valné hromady FAČR, nikoliv komoru plynovou.

10. „Nás zkušenějších je v týmu po ko.ot.“

Radek Sňozík coby brankář Bohemians 1905 v té době zoufale bojujících o záchranu.

[break]
11. „Fotbalistům Slavie by měl někdo hodně rychle vysvětlit, že dát gól není zločin. Jinak jezdí za půl roku do Vlašimi...”

Jaromír Bosák, komentátor České televize, v průběhu loňského utkání Slavie se Slováckem, v němž červenobílým hrozil sestup.

12. „Musíme si přes legální peníze nakoupit morálku.“

Miroslav Pelta coby „vyléčený feťák ví, jak na to s rozhodčími. Jak by řekl šéf hnutí ANO Andrej Babiš, „prostě jim to morálku koupí“. Sudím v lize přidá a oni už budou hodní.

13. „Žádný náš klub a žádná naše reprezentace si nemohou v posledních letech stěžovat na zacházení v Evropě. A operativní krok Dáši při přerušení nedávného utkání Evropské ligy v Bratislavě mezi Slovanem a Spartou, to byl přímo majstrštyk, protože vím, že zabránil kontumaci ve prospěch Slovanu a ještě drastičtější pokutě pro hosty.“

Roman Berbr, místopředseda FAČR, v časopise FAČR „Gól“ v podstatě otevřeně přiznává, že jeho partnerka, členka komise rozhodčích komise UEFA, předsedkyně komise rozhodčích a komise ženského fotbalu FAČR a členka výkonného výboru FAČR – šéfka řídící komise pro Čechy Dagmar Damková nepřípustně ovlivňuje průběh utkání kvalifikace ME a MS a evropských pohárů.

14. „Luxusnější vůz je určitou daní mé práci.“

Miroslav Pelta ještě coby ředitel Sparty měl na Letné vskutku těžký život. Ve skutečnosti si ale jen spletl daň se ziskem.

15. „Jak se u nás říká – silnější pes m.dá.“

Jiří Vlček, bývalý delegát, obohatil lidovou moudrostí Ivana Horníka i celý český fotbal.

[break]
16. „Kapříci připluli?“

Bohuslav Krátký, asistent rozhodčího, se těší, až mu hlavní sudí Václav Zejda pošle „úlovek“.

17. „No jsem v p.či, vole, a to jako přejdu hnedka rovnou k věci – jsem v p.deli.“

Ivan Horník coby šéf Viktorie Žižkov odborně hodnotí konec sezony z pohledu jeho týmu.

18. „Já mám teď po Jablonci trochu zavřenej kanál. Já jsem prostě v mínusu jak hovado.“

František Mysliveček, bývalý manažer Slovanu Liberec, dnes sportovní ředitel Viktorie Plzeň, se omlouvá sudímu Václavu Zejdovi, proč „kapříci ještě nepřipluli“.

19. „Vždyť já ten fotbal nedělám pro sebe, ty krávo vole.“

Ivan Horník, šéf Viktorie Žižkov, se snažil dělat všechno jen pro lidi.

20. „Já jí pak šáhnu ve sprše na švába a povolí.“

Václav Zejda, hlavní rozhodčí, sděluje delegátovi Prášilovi, čím po ligovém utkání mj. odmění svou asistentku na čáře Dagmar Damkovou.

[break]
21. „Podstatný jsou tři body, na všechno vostatní se vy.er. Podstatný jsou tři body a je jedno, jak už.“

Milan Brabec, bývalý místopředseda fotbalového svazu a předseda komise rozhodčích a delegátů, v rozhovoru s Ivanem Horníkem vystihl podstatu českého fotbalu.

22. „Cílem mého snažení byla optimalizace výkonu rozhodčího.“

Milan Brabec coby předseda komise rozhodčích odborně vysvětluje, proč Ivanu Horníkovi nominoval sudí dle přání žižkovského bosse.

23. Jardo, zdá se mi trošku, že černoprdelník tlačí káru Spartě. Chtělo by to tam skočit za ním dolů a pocentrovat ho. Takové to maximum, co dáváme. Jedna a půl. Jedna.“

Ivo Valenta, bývalý majitel 1. FC Synot, dnes senátor a titulární sponzor (Synot) ligy, udílí o přestávce nakonec vítězného utkání se Spartou pokyny řediteli klubu Hastíkovi, jak má jít na rozhodčí.

24. „Bittengel už měl naskočit před čtrnácti dněma, Franta si za něj řek melouna, tak jsem mu řek, ať si pro něj jde do zeleniny.“

Ivan Horník coby žižkovský ředitel vysvětluje, proč se mu nepodařilo od blšanského bose a bývalého svazového předsedy Františka Chvalovského získat pro Viktorii Žižkov trenéra Güntera Bittengla.

25. „Inkognito, vole, čau.“

Ivan Horník se takto „utajeně“ loučil se svými funkcionářskými kolegy. V českém fotbale věděl, proč.

Sestavil Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK