Časy velkých transferů Džeka a Fenina jsou pryč, zní z Teplic

Ne všichni tepličtí fanoušci jsou po okamžitém odchodu Mahmutoviče a letním odlivu Vůcha spokojení. Ředitel tradičního severočeského klubu Petr Hynek si však za dvěma nedávnými obchody stojí a příznivce současně ubezpečuje, že žádný další výprodej nehrozí.

Časy velkých transferů Džeka a Fenina jsou pryč, zní z Teplic
Otava: Sehnat špičkového trenéra pro Spartu není snadné

Odchod bosenského snajpra však byl podle teplického představitele na spadnutí již delší dobu: "Chápu, že když odejde hráč jako Mahmutovič, vyvolá to u spousty fanoušků negativní odezvy. Říkají: Náš nejlepší střelec! Ale pokud tady někdo nechce být, což on deklaroval několikrát, tak ať tady nehraje. Takhle to bude postavené. Navíc se mu opakovaně slibovalo, že může pryč. A kdyby se loni na Spartě nezranil, myslím si, že by přestoupil už před rokem do ciziny. Tomu se nedá zabránit. Na jedné straně je sportovní hledisko, na druhé ekonomika. Prioritou je nezadlužovat se a současně udržet sportovní kvalitu, i proto za poslední dva roky přišla řada hráčů. Ale pouze nakupovat se nedá," ozřejmil teplický ředitel, jehož názor publikoval server idnes.cz.

A co talentovaný středopolař Egon Vůch, který už patří viktorii, ale v Teplicích bude ještě hostovat alespoň v jarní části? "To jsou nabídky, které Teplice asi nikdy nebudou odmítat. Nadstandardní. Je úplně jiná doba. Před pěti lety byla možná lukrativní nabídka od padesáti milionů výš, dneska to je daleko méně. Vždy záleží na konkrétní situaci. Ale chci zdůraznit, že za poslední dva roky Teplice neprodaly žádného hráče pod smlouvu. Naposledy to byl Jakub Mareš. Trend se změnil, časy velkých transferů Džeka a Fenina jsou pryč. Ani ostatní kluby v Česku neprodávají do zahraničí za miliony eur. V tuzemsku dělají největší přestupy Sparta, Plzeň a Jablonec, a pokud přijde nabídka, vždy ji budeme zvažovat. Opakuji, za dva roky jsme nikoho neprodali, hráči odcházeli po skončení smlouvy, na druhé straně ale přišlo plus minus deset nových fotbalistů," pokračoval idnes.cz citovaný funkcionář šestého celku Synot ligy, jenž přiznal, že ho mrzí neprofesionální jednání Nivalda, jemuž končí v klubu smlouva za šest měsíců.

Na Stínadla zatím dorazili Jakub Hora a Lukáš Stratil, jenž bude na severu Čech hostovat ze Štruncových sadů. V jednání jsou však ještě jeden až dvě nové tváře: "Měli jsme několik variant. U Hory byla volba jasná, Teplice o něj stály už v minulosti, trenérům se líbí. Podepsal smlouvu na tři a půl roku. Věříme, že i rozhodnutí pro Stratila bylo dobré. Ještě jednáme o zahraniční posile. A možná angažujeme i jednoho českého hráče. Vše bude vždy záležet na konkrétních podmínkách. My se nemůžeme pustit do bláhových nákupů, to by hned v první fázi vlastník zarazil. Na tohle téma jsem měl diskusi s velkým kamarádem, který byl z prodeje Vůcha a Mahmutoviče rozladěný. Mimo jiné jsem mu říkal: No tak přiveď strýčka z Ameriky, který nám každý rok věnuje dva miliony eur a můžeme hráče jenom nakupovat. Jenže on takový strýček není. Nemáme partnery, kteří by nám dávali desítky milionů, přesto jsme rádi za každého sponzora, kterého máme. A buďme rádi, že tady je AGC a že klub podporuje. A výrazně. Ale zároveň se chovejme jako hospodáři, protože to, že nakoupíme několik hvězd, ani zdaleka neznamená vstupenku do Ligy mistrů. A pro příklady nemusíme chodit daleko. Tím neříkám, že nechceme hrát poháry. Ale musíme najít rovnováhu v přestupové politice. Někoho prodat, někoho koupit, což je pro fanoušky atraktivní, zapracovávat mladé, vychovávat je," zakončil v rozhovoru pro idnes.cz Hynek.

Jablonecké zbrojení pokračuje, přichází Greguš