Greguš: Podle situace v Baníku se Jablonec jeví jako lepší příležitost

Greguš: Podle situace v Baníku se Jablonec jeví jako lepší příležitost

V Baníku Ostrava byl třiadvacetiletý defenzivní středopolař Ján Greguš nejmladší kapitán Synot ligy. V nabitém kádru Baumitu Jablonec však zřejmě bude muset o místo bojovat nesrovnatelně tvrději, byť kádr na Bazalech nepovažuje za slabý.

Jak to bylo u Řepky s odmítnutím mentálních tréninků?

"Možná to bude jiné v tom, že kádr v Ostravě nebyl tak zkušený. Ale oba kádry jsou kvalitní. Takže podle mě by v tom neměl být nějaký problém. Podle toho, jak to teď vypadá v Baníku, tak se to jeví jako lepší příležitost. Jablonec má ambice a kvalitní tým. Určitě je to pro mě krok dopředu. Za sebe můžu říct, že chci vždycky vyhrát v kterémkoliv týmu. To, že má Jablonec vysoké cíle, je jedině dobře a tak to má být. Dostat se do fotbalové Evropy by bylo výborné," prozradil webem fkjablonec.cz citovaný slovenský záložník.

Ambiciózní severočeský tým o něj stál dlouhodobě: "Věděl jsem, že Jablonec měl o mě zájem už delší čas. To bylo vlastně už v létě. Teď nastala situace, že se oba týmy narychlo dohodly. Měl jsem krátké sezení s vedením a bylo to fakt rychlé. Ale zájem byl už dříve, akorát se to podařilo až teď. Těším se. Je to pro mě nová výzva. Nic ale nebude zadarmo a všechno záleží na mně, jak bude naše spolupráce vypadat," doplnil nový spoluhráč Doležala, Juna, Pospíšila a spoo.

Protože si ho vyhlédl trenér Jaroslav Šilhavý, o dostatek šancí by se bát nemusel: "Určitě vím i z jiných zdrojů, že je to velmi kvalitní trenér, je to profesionál a má dobrý přístup k hráčům. Navíc za něho mluví také výsledky. V podstatě vyhrál ligu s Libercem, takže má něco za sebou. Těším se na spolupráci s ním. Koukal jsem, že budou dvě soustředění. Nejdřív na dva týdny a potom ještě turnaj v Portugalsku. Určitě je vidět, že klubu na takových věcech záleží a je dobře, že se takhle profesionálně bere i příprava na jarní část. Určitě se mi to líbí, je to vždycky lepší trénovat v dobrých podmínkách v teple na dobré trávě," zakončil v rozhovoru pro fkjablonec.cz bývalý hráč Boltonu, jenž na podzim zasáhl do patnácti ligových soubojů.

Zimní kemp ČAFH začíná v lednu! Zájemci, přihlaste se!