Odmítl Čínu, Kypr i Polsko a Beránka vymění za Chovance

Odmítl Čínu, Kypr i Polsko a Beránka vymění za Chovance

Slovan Bratislava, jemuž z lavičky velí dvojice Jozef Chovanec a Horst Siegl, začal s posilováním současného kádru, s tím, že první zimní posilou, jež na Pasienky přichází, je devětadvacetiletý defenzivní univerzál Martin Dobrotka, jenž dosud působil v pražské Slavii.

Jaké sestavy nabídne Silvestrovské derby? Dojde i na Bergera?

Dobrotka, jenž již dříve avizoval, že nepřijme nabídku na prodloužení kontraktu se sešívaným celkem ze Synot Tip Areny, se dohodl se Slovanem do června 2017.

"Cítil jsem, že nadešel správný čas na změnu. Lidé ve Slavii se ke mně chovali vždy korektně, ale kvůli zranění nemohu toto angažmá považovat za vydařené. Z Prahy a na klub si však i přesto odnáším pěkné vzpomínky," citoval web sme.sk slova obránce.

Ten má za sebou nedávnou zkoušku ve skotském klubu Ross County, který mu po testech nabídl i návrh smlouvy. Když se mu však ozval jeho bývalý klub, ostrovní tým byl stejně jako další nabídky z Číny, Polska či Kypru odmítnut.

"Jsme rádi, že se nám ho podařilo získat. Sáhli jsme po ověřené kvalitě. Byl volným hráčem a zájem o něj projevovalo několik klubů. Od jeho příchodu si slibujeme, že bude naše obrana pevnější a a s tím souvisí i zlepšení organice hry," pronesl viceprezident Petr Kašpar, jehož názor publikovaly stránky sme.sk.

Do Bratislavy, kam nejspíš nepřijde plzeňský Marek Bakoš, se vrací také Kornel Saláta, jenž dosud hostoval v Dunajské Stredě.

Greguš: Podle situace v Baníku se Jablonec jeví jako lepší příležitost