Owen: V této sezoně se možná už nevrátím

Owen: V této sezoně se možná už nevrátím

Útočník Newcastlu United a anglické reprezentace Michael Owen, který od léta laboruje se zraněnými kolenními vazy, připustil, že se v této sezoně již možná na trávník nevrátí. Podle informací britských médií se měl sedmadvacetiletý hráč zapojit do zápasového kolotoče v dubnu.

Owen ale ve čtvrtek v rozhovoru pro BBC Sport uvedl, že je možné, že v této sezoně již hrát nebude. "Měl jsem v plánu vrátit se, až budu úplně fit. Momentálně se cítím v pořádku, tudíž doufám, že si ještě v tomto ročníku zahraju. Nicméně nevylučuji, že bych mohl naskočit až do nadcházející sezony," nechal se slyšet Owen, který se zranil na loňském světovém šampionátu.

Útočník Newcastlu nechce urychlit rekonvalescenci za každou cenu. "Příští týden bych mohl začít běhat, i když původně jsem si myslel, že začnu už před dvěma, třemi týdny. Nerad bych udělal nějaký unáhlený krok," vysvětlil anglický reprezentant.

Owen zároveň poděkoval Newcastlu za trpělivost, kterou s ním v průběhu jeho zranění měl. "Chovali se ke mně fantasticky už od chvíle, kdy jsem se zranil. Zaplatili mi nejlepší možnou péči, poslali mě na dvě operace do Colorada ke věhlasnému doktorovi Richardu Steadmanovi," řekl Owen. "Nezažívám právě nejlepší časy, ale jsem rozumný člověk, takže vím, že moje kariéra i tak stojí zato. Každý fotbalista je někdy nahoře a někdy dole," dodal.

Owen také na dálku podpořil svého spoluhráče z anglické reprezentace Ashleyho Colea, který si zpřetrhal kolenní vazy ve středečním utkání Chelsea s Blackburnem. "Když si zraníte kolenní vazy, je to vždycky pořádná patálie," ví Owen. "Málokdy se dáte dohromady za týden nebo dva. Můžu Ashleymu jen popřát všechno nejlepší a slíbit, že s ním budu v kontaktu, pokud na tom nebude dobře," dodal.

[ 2.2.2007 - bbc.co.uk / eFotbal.cz | Foto: Reuters ]