Talent Černý: Gól Barceloně je zatím můj vrchol

Sedmnáctiletý Václav Černý je příbramským odchovancem. Je řazen mezi největší talenty českého fotbalu. Momentálně působí v nejlepších nizozemském klubu Ajaxu Amsterdam. Na stážích byl například v Juventusu, Hamburku či Chelsea. Nakonec dal přednost nizozemskému celku a rozhodně nelituje.

Talent Černý: Gól Barceloně je zatím můj vrchol
Sparta má široký, ale asi ne tak kvalitní kádr, tvrdí Novotný

Černý na sebe výrazně upozornil vstřelenou brankou do sítě Barcelony v rámci Youth Champions League:

"Gól Barceloně, to je zatím můj vrchol. Navíc rozhodl zápas Ligy mistrů, ukazovali ho i v televizi. Hodně mi pomohl, pak jsem se brzy objevil na tréninku áčka," svěřil se sedmnáctiletý talent.

Černý se dokázal prosadit taktéž proti juniorskému celku Paris St. Germain. Ajax dokázal skupinu vyhrát a ve vyřazovací části Youth League narazí na italského soupeře AS Řím. „Čekali jsme soupeře s trochu větším jménem, ale nic nepodceníme. Chceme dojít hodně daleko," prohlásil pro web sport.cz.

Hráčův agent Nehoda se vyjádřil na adresu absolvovaných stáží: "Přes Honzu Říčku třeba Chelsea, byli jsme i v Juventusu u Pavla Nedvěda. Ale nakonec jsme vybrali Ajax, který patří k top akademiím. A dobře jsme udělali."

„Na prvním tréninku s dospělými jsem docela koukal, ale brzy jsem si zvykl. Je skvělé, když vás vedou Bergkamp s De Boerem a říkají vám, co se bude dělat," dodal šikovný křídelník.

Breznaníka, Nešpora a spol. by prý nekoupil ani Vietnamec z tržnice