Terry: Souboj o titul je otevřený

Terry: Souboj o titul je otevřený

Kapitán londýnské Chelsea John Terry, který se do týmu vrací po dlouhodobém zranění, varuje lídra Premier League Manchester United, že je souboj o titul před posledními třinácti koly stále otevřený. Blues nyní ztrácejí na vedoucí tým šest bodů.

Ačkoli Blues bez svého klíčového obránce strádali, stále si udrželi přijatelnou ztrátu na lídra. Pokud v sobotu porazí Charlton, mohou snížit manko na polovinu - tedy na pouhé tři body.

Terryho návrat po sedmi týdnech, kdy marodil se zády, dodalo Mourinhovým svěřencům sebevědomí a anglický kapitán týmu varuje soupeře z Old Trafford, že se Chelsea do konce soutěže nevzdá a bude na něj vyvíjet permanentní tlak.

"Musíme získat na Manchester United ve 13 zápasech šest bodů - respektive sedm, pokud se chceme dostat před něj. Znamená to jen tolik, že musíme pouze vyhrávat. Opravdu si nemůžeme dovolit ztrácet body," říká Terry, který věří, že jsou toho jeho spoluhráči schopni. "A potom také oni musejí jen vítězit. Boj je otevřený."

Ačkoli poprvé pod koučem José Mourinhem nevládnou Premier League, hrají Blues neustále všechny tři významné pohárové soutěže (Ligu mistrů, domácí Ligový pohár i FA Cup). "Jsme ve finále Ligového poháru (proti Arsenalu). Šli jsme do souteže s tím, že ji vyhrajeme a tento náš cíl stále platí," dodal Terry.

"Takže chceme uspět, ale můžeme toho vyhrát víc. Jsme v pátém kole FA Cupu a hrajeme doma se soupeřem z nižší soutěže (Blackpoolem nebo Norwichem). A už v únoru nás opět čeká Liga mistrů. Ačkoli je Porto lepším týmem, než proti kterému jsme hráli před dvěma lety, náš kádr je dostatečně kvalitní na to, abychom je vyřadili. Věříme, že nejsme bez šance ani v jedné ze čtyř soutěží," doplnil.

[ 2.2.2007 - SkySports.com / eFotbal.cz l Foto: Reuters ]